NBA Günlükleri

Blok Partisinde Kazanan Lakers

Batı lideri Los Angeles Lakers, tam 20 blok yaptığı maçta Detroit Pistons’ı 106-99 yenmeyi başardı. Üçüncü periyotun sonunda geri düşse de son periyotta toparlanan Lakers, galibiyet serisini 5 maça çıkarmayı başardı.

Lakers’ta iki süper yıldız, LeBron James ve Anthony Davis yine öne çıkan isimler oldular. Davis maçı, 24 sayı, 11 ribaund ve 8 blokla tamamlarken LeBron da maçı 21 sayı, 14 ribaund ve 11 asistle bitirmeyi başardı. Kenardan gelen Dwight Howard’ın 11 sayı, 9 ribaund ve 5 blokuyla Alex Caruso’nun 13 sayısı da galibiyet adına önemli katkılar oldu.

Detroit cephesinde ise kenardan gelen oyuncuların katkıları dikkat çekti. Derrick Rose maçı 28 sayı, 3 ribaund ve 5 asistle bitirmeyi başardı. Svi Mykhailuk da eski takımına karşı maçı 14 sayıyla tamamladı. Adı takas söylentilerinde geçen Andre Drummond da maçı 12 sayı ve 18 ribaundla bitirdi.

Lakers bir sonraki maçında, çarşamba sabahı 06:30’da New York Knicks’i ağırlayacak. Detroit ise bir sonraki maçında, çarşamba sabahı 03:00’te Cleveland Cavaliers’a konuk olacak.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir