NBA Günlükleri

Boston Celtics-Atlanta Hawks maçı öncesinde gelişmeler

Doğu Konferansı ikincisi Boston Celtics ile Doğu Konferansı sonuncusu Atlanta Hawks bu gece karşı karşıya geliyor.

Yoğun bir fikstürün ilk maçına çıkacak olan Boston Celtics’te Kemba Walker’ın grip nedeniyle maçta forma giyemeyecek. Bu yüzden de Marcus Smart ilk 5’te yer alacak. Gözünden enfeksiyon nedeniyle haftalardır ilaç kullanan Smart, süre kısıtlaması olmadan maçta forma giyebilecek.

Bu durum hakkında açıklama yapan Atlanta Hawks koçu Lloyd Pierce: “Kemba Walker’ın olmaması bizim için hoş değil. Şimdi, Marcus Smart daha fazla süre alacak.” diyerek Samrt hakkında övgüyle bahsetmiş oldu.

Öte yandan süre alması halinde -ki almaması için hiçbir neden yok- Vince Carter, NBA tarihinde dört farklı 10 yıllık süreçte forma giymiş oyuncu olacak. Carter, NBA’in 90’larında, 00’lerinde, 2010’larda forma giydi. Bakalım, Boston Celtics maçıyla beraber yeni bir rekora imza atabilecek mi?

Vince Carter’ın NBA’de 1509 maça çıktığını hatırtaladım.

Yaşayan efsane Carter hakkında açıklama yapan Boston Celtics koçu Brad Stevens: “Vince Carter’ın emekli olacağına inanmıyorum. Bence birkaç sezon daha NBA ‘de forma giyecek. Tom Brady ile emekli olmamak için yarış halindeler.” dedi.

Boston Celtics’te ise Jaylen Brown, NBA kariyerinde 250. normal sezon maçına çıkmaya hazırlanıyor. Brown, geride kalan 249 maçta 12.3 sayı 4.3 ribaund ortalamalarını yakaladı.

Kaan Meriç
Chief Editor | Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir