NBA Günlükleri

Bucks’ta Sürprize Yer Yok

31 galibiyet ve 5 mağlubiyetle lig lideri olarak yoluna devam eden Milwaukee Bucks, tarihinin en iyi sezonlarından birin geçiriyor. 36 maçlık periyot dikkate alındığında, tarihinin en iyi başlangıcını yapan Bucks, bu konuda şampiyon 1971-72 kadrosunu geride bıraktı.

Bucks’ın en dikkat çekici istatistiklerinden biri, galibiyet yüzdesi yüzde 50’nin altında olan hiçbir takıma yenilmemiş olması. Bu da demek oluyor ki Bucks bugüne kadar favori olarak çıktığı hiçbir maçı kaybetmedi. Kendinden daha zayıf ve kadro kalitesi daha aşağıda olan takımlara karşı üstünlük Bucks, NBA’in en iyi derecesine sahip. Bucks ilk 36 maç itibarıyla Doğu Konferansı’nda en yakın rakibine 5 maç fark atmış vaziyette.

Konuyla alakalı açıklama yapan yıldız isim Giannis Antetokounmpo: “Bunu düşünmüyorsunuz bile. Tek düşündüğümüz sahaya çıkıp galibiyet almak. Rakibin galibiyet yüzdesi, yüzde 50’den düşükmüş yüksekmiş bu önemli değil. Gün gün bakıyoruz, sahaya çıkıp kazanmaya çalışıyoruz, umuyorum ki daha güzel günlerimiz de olacak.”, dedi.

Bucks böyle devam eder mi, açık ara farkla konferansını lider bitirir mi, bu soruların cevabını önümüzdeki aylarda net şekilde öğreneceğiz ama şu kesin ki, Bucks kendi tarihinin en özel sezonlarından birini geçiriyor ve net bir şekilde şampiyonluk favorisi olduğunu gösteriyor.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir