NBA Günlükleri

Cavailers uzatmalarda güldü

Koç John Beilein ile Cavailerslı oyuncular arasında uzun zamandır biriken bir gerginlik havası vardı. Beilein perşembe sabahının erken saatlerinde, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir oturumdaki yorumlarından dolayı özür diledi. Espn.com tarafından gelen belirsiz bir kaynağa göre Beilein oyuncularının artık “bir avuç serseri gibi” oynamadıklarını söyledi. Koç bu sözlerle takımın çaba düzeyine göndermede bulunarak “tembellik” durumunu kast ettiğini belirtti. Bu maçtaki havayla birlikte oyuncular ve koç arasındaki buzlar erimiş gibi gözüktü. Cleveland Cavailers 13 sayı geriye düşse de geri gelerek rakibi Detroit Pistons’ı uzatmalarda 115-112 mağlup etmesini bildi ve 5 maçlık mağlubiyet serisine son noktayı koydu.

Detroit üçüncü çeyrekte farkı 13’e kadar çıkardı ancak Cavailers hemen pes etmedi ve 31-22 üçüncü çeyrek skoruyla son çeyreğe girdi. Dördüncü çeyrekte oyun başa baş gitti. Son bölümlerde çizgiye gelen Tristan Thompson iki de iki yaparak durumu 102-102 yaptı. Kalan 24 saniyeyi Derrick Rose ile sonuna kadar kullanan Pistons Rose’un şutundan isabet bulamayınca maç uzatmalara gitti. Uzatmaların son dakikasında bitime 37.9 saniye kala Kevin Love’ın bulduğu üçlük eşitliği bozdu ve Cavailers maçtan galip ayrıldı.

Cavailers’ta Tristan Thompson 35 sayı ve 14 ribaundla kariyer rekoru kırdı. Darius Garland 20 sayı ve 7 asist, Collin Sexton 19 sayı ve 6 ribaundla oynadı. 40 dakika süre alan Cedi Osman 5/9 isabetle mücadele etti ve 11 sayı, 4 ribaund ve 2 asist üretti. Cleveland ile 10 günlük kontrat imzalayan Alfonzo McKinnie 4 sayı üretti ve savunmadaki performansıyla dikkat çekti.

Detroit’te sol dizinden operasyon geçiren Blake Griffin maçta forma giyemedi. Pistons’ta Andre Drummond 28 sayı ve 23 ribaund, Derrick Rose 27 sayı, 7 ribaund ve 5 asistle mücadele etti.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir