NBA Günlükleri

Clarkson’a Yanıt Jokic’ten

Batı Konferansı’nın üst sıraları için mücadele veren iki güçlü takım, Denver Nuggets ve Utah Jazz, Pepsi Center’da karşı karşıya geldi. Son bölümü heyecan dolu maçı Nikola Jokic’li Denver Nuggets 106-100 kazanmayı başardı.

Maçtan birkaç saat önce ikinci kez All-Star seçildiği açıklanan Nikola Jokic ön plana çıkan isim oldu. Jokic maçı 28 sayı, 10 ribaund ve 4 asistle tamamlarken maç sonunda attığı kritik basketler belirleyici oldu. Jokic’in yanı sıra kenardan gelen Micheal Porter Jr 12 sayı, 12 ribaund, Will Barton 18 sayı ve Torey Craig 13 sayı ve 10 ribaundla maçı tamamladı.

Utah Jazz cephesindeyse Jordan Clarkson olağanüstü bir maç oynadı. Kenardan gelen oyuncu maçı 22’de 13 saha içi ve 12’de 7 üç sayı isabetiyle 37 sayı üreterek tamamladı. Clarkson dışında ilk kez All-Star seçilen Rudy Gobert de 21 sayı 11 ribaundla oynadı ancak bu performanslar Utah’ı mağlubiyetten kurtaramadı.

Denver Nuggets bir sonraki maçında, cumartesi sabahı 05:00’te Milwaukee Bucks deplasmanında olacak. Utah Jazz ise bir sonraki maçında, pazar sabahı 06:30’da Portland Trail Blazers’a konuk olacak.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir