NBA Günlükleri

Dallas Mavericks zorlanmadı

Dallas Mavericks Luka Doncic önderliğindeki galibiyetlerine bir yenisini eklerken sakatlıklarla boğuşan Golden State Warriors yara almaya devam ediyor. Mavericks rakibini 124-97 mağlup ederek arka arkaya dördüncü galibiyetini aldı ve 25-15 ile Batı Konferansı’nda 6. sıradaki yerini korudu.

Dallas’ta Dwight Powell 9/9 isabetle 21 sayı ve 6 ribaund ile oynayarak etkili bir performansla takımın en skorer oyuncusu oldu. Luka Doncic ise 20 sayı ve 8 asistle galibiyette önemli rol oynayan bir diğer oyuncu oldu. Dallas’ın bir başka genç yıldızı Kristaps Porzingis bu maç için oynaması olası tabiriyle listeye dahil edilmişti ancak genç oyuncu bu gece de kenarda oturdu ve peş peşe 8. maçını kaçırdı. Porzingis’in sağ dizindeki ağrılarının yanı sıra bu gece hasta hissettiği de belirtildi.

Sakatlıklardan oldukça muzdarip olan Warriors bir başka oyuncusunu da sakatlar kervanına gönderdi. Jacob Evans III maç esnasında başına aldığı darbe sebebiyle tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Dwight Powell ile girdiği ribaund mücadelesinde başına bilek darbesi alan oyuncu ilk yarının bitimine 4:38 kala dışarı taşındı.

Warriors’ta Jordan Poole 17 sayı ve 5 asist, Eric Paschall 16 sayıyla mücadele etti.

28 sayı kadar geriye düşen Golden State bir aralar 13-0 seri yakalasa da farkı eritemedi.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir