NBA Günlükleri

Denver son saniyelerde güldü

Denver Nuggets, Dallas Mavericks’i Nikola Jokic’in bitime 7.9 saniye kala bulduğu basketle 107-106 mağlup etti.

Denver’da Nikola Jokic 33 sayı, 7 asist ve 6 ribaund, Jerami Grant 15 sayı ve 5 ribaund, Jamal Murray 14 sayıy ve 5 asistle oynadı. Nikola Jokic ilk yarıda sadece 7 sayı bulabildi ancak üçüncü çeyrekte tam 21 sayı üretti.

Denver yayın gerisinden takım halinde 9/24 ile oynarken Jokic 4/6 ile bu alanda takımın en iyisi oldu. Dallas ise 12/35 üçlükle hücum etti. Luka Doncic 7 denemesinden sadece bir üçlük isabeti bulabildi.

Jokic’in maç kazandıran basketinin ardından Mavericks Tim Hardaway Jr. ile pozisyon yakalasa da bundan yararlanamadı. Dallas’ta Luka Doncic 27 sayı, 10 asist ve 9 ribaund, Dwight Powell 16 sayı ve 8 ribaund, Tim Hardaway Jr. 15 sayıyla mücadele etti.

Skor ve ribaund alanında takımın en iyi ikinci ismi olan Kristaps Porzingis sağ dizindeki ağrı sebebiyle arka arkaya beş maç kaçırdı.

Denver’da Will Barton kişisel sebeplerden ötürü bu maçta forma giyemedi. Paul Millsap ise sol dizindeki ezilmeden dolayı kenarda oturdu. Jerami Grant ve Torrey Craig iki oyuncunun yokluğunda bu sezon dördüncü kez ilk beş başladı.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir