NBA Günlükleri

Efes Süpürdü

Turkish Airlines EuroLeague’de 20. haftada Anadolu Efes, kendi sahasında LDCL Asvel’i konuk etti. Asvel’in sahibi NBA efsanesi Tony Parker ise, maçı yerinden takip etti.

Üçlükler Yağmur Gibi

Her iki takımda maça 5 sayılık seri ile başladı. Efes maça istediği hücumlarla yön verdi ve televizyon molasına gitmeden 17-11 önde kapatmış oldu. Shane Larkin, üst üste bulduğu üçlüklerle ilk çeyreğe damgasını vurdu ve Efes 6 sayılık seri yakalayarak maçı çift haneye çıkardı. İlk çeyreği Efes 6 üçlük ile tamamladı ve 35-22 önde kapatmış oldu.

Efes Hücumları Can Yaktı

İlk çeyreğin ardından Asvel, 6 sayılık bir seri yakaladı ve Efes’e üç dakika sayı attırmadı. Kenardan attığı üçlük ile Asvel, farkı tek hanelere indirdi ve 9 sayılık seri yapmış oldu. Uzun süredir sakatlığını olan Moerman ise, ikinci çeyrekte şans buldu. Shane Larkin, üçlük çizgisinden basket faul alarak ilk beş dakikayı Efes adına 51-34 önde kapattı ve 9 sayılık bir seri yakalayıp farkı tekrar çift hanelere çekti. Temsilcimiz Anadolu Efes, ilk yarıda müthiş bir hücum performansı sergiledi ve ilk çeyreği tam 60 sayı ile tamamladı. İlk yarı sonucu 60-45.

Shane Larkin, Efes’i galibiyete sürüklerken, ilk yarıda 4 üçlük atarak 19 sayı bulmuş oldu. Asvel’de henüz çift hanelere çıkan isim yok fakat Adreian Payne 9 sayı ile takımını maçta tutmaya çalışıyor.

Umut Vermek Yok

Efes, tempoyu belirleyip yaptığı müthiş hücumlarla farkı arttırmaya devam ediyor. Televizyon molasına Efes, 75-54 önde giriyor. Shane Larkin, 24 sayıya ulaştı ve Simon ile müthiş bir ikili oldu bu çeyrekte. Simon’da 2’de 2 üçlüğüyle 10 sayıya ulaştı. Asvel, üst üste üçlükleriyle farkı tekrar 15’e çekti. Temsilcimiz Efes, Asvel’e hiç umut vermeden farkı kapatmasına izin vermiyor ve üçüncüğü çeyreği 81-63 önde kapatıyor.

EuroLeague’in Lideri

Beaubois, son çeyreğin başına damga vurdu ve üst üste iki üçlükle Asvel’in son umutlarını da tüketmeye başladı. Temsilcimiz Efes, Shane Larkin kenarda iken bile maçın keyfini çıkardı ve farkta açılmışken momentumla birlikte Asvel’i resmen süpürdü. Takım halinde oyunun çift yönünü de iyi oynayan Efes, bu sezon ikinci kez 100’ün üstünde skor bulmuş oldu. Üst üste 5. Galibiyetini alan Efes, 20 maçta 17 galibiyet ile lider konumunda. Maç sonucu 101-74

Oyuncu İstatistikleri

Temsilcimizde tam 5 kişi çift haneleri gördü ve bu rakamlar skoru anlatmaya bile yeter. Efes’in lideri Shane Larkin, maçı 29 sayı, 7 asist ve 6 ribaund ile tamamladı. Beaubois 14 sayı, Sertaç Şanlı 13 ve James Anderson ile Simon 10 sayıyla takıma katkı verdi.

Asvel’de ise üç isim çift sayıyı görürken Fransız ekip adına maçın adamı 16 sayı ile Amine Noua oldu. Adreian Payne ve Livio ise 12 sayı ile maçı tamamladı.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir