NBA Günlükleri

Fenerbahçe Beko Deplasmanda Galip

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko bu hafta Olympiacos’a konuk oldu.

Faullerle başlayan maçta Olympiacos ilk dakikalarda 8-2 öndeydi. İlk tv molasına kadar da üstünlüğünü bırakmayan ev sahibi takım mola dönüşü Fenerbahçe Beko‘da Sloukas’ı durduramadı ve ilk çeyreğin skorunu da kendi yarı sahasından attığı basketle belirleyen Kostas Sloukas takımının ilk çeyreği önde kapatmasını sağladı. 22-20

İkinci çeyrekte de istikrarlı oyununu devam ettiren temsilcimiz bulduğu üçlükler ve De Colo’nun skorer oyunuyla farkı on iki  sayıya kadar çıkarmasını bildi. Devre sonunda da on iki sayılık üstünlüğünü koruyan temsilcimiz soyunma odasına 40-52’lik üstünlükle gitti.

İkinci yarıya da hızlı başlayan Fenerbahçe Beko farkı 19’a çıkarmasına rağmen Olympiacos’un geri dönmeyi bildi. 19-4’lük seri yakalayan ev sahibi skoru 61-65’e kadar getirdi. Daha sonra De Colo’nun üçlüğü ile kendine gelen temsilcimiz farkı yeniden açmayı başardı ve son çeyreğe on üç sayı farkla önde girdi. Çeyrek sonucu 61-74

Maçın son çeyreğinde de oldukça rahat oynayan Fenerbahçe Beko farkı da koruyarak maçtan 87-96’lık skorla galip gelen taraf oldu.

Ev sahibi Olympiacos’ta Spanoulis ve Printezis 14 sayıyla mağlubiyeti önleyemezken, kazanan tarafta ise Nando De Colo 32 sayı atarak galibiyeti getiren isim oldu.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir