NBA Günlükleri

Fenerbahçe Evinde Farklı

Euroleague’deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, sahasında Asvel’i konuk etti. Play-Off takibi açısından oldukça önemli olan bu maçta Fenerbahçe Beko sahadan, 86-64 galip ayrıldı.

Savunmada Leo Westermann’ın etkili topa baskısı, hücumda da Luigi Datome ve Nando De Colo’nun basketleriyle, temsilcimiz Fenerbahçe Beko maçın ilk beş dakikasını 9-5 önde geçti. Kalan bölümde top kayıpları yapan Fenerbahçe Beko; Asvel’in bulduğu ikinci şans sayılarının da etkisiyle, farkı açamadı ve ilk çeyrek 23-15 temsilcimizin üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyota özellikle savunmada adam paylaşımını daha iyi yapan ve Asvel’in hücum temposunu aşağı çekmeye başaran Fenerbahçe Beko, ribaundlarda da üstünlüğü kurdu ve ilk 15 dakikayı 36-19 önde geçti. Devrenin kalan kısmında da Kostas Sloukas ve Derrick Williams’ın verimli oyunlarıyla farkı açan Fenerbahçe, 49-28’lik üstünlükle soyunma odasına girdi.

Fenerbahçe Beko, İkinci yarının ilk beş dakikasında Asvel’in sertliğine cevap veremedi. Daha kolay serbest atış çizgisine giden Asvel bu bölümde skoru 52-37’ye getirdi. Fakat devam eden bölümde Derrick Williams’ın devreye girmesiyle beraber oyunun kontrolü yeniden Fenerbahçe tarafına geçti. Üçüncü periyot Fenerbahçe’nin 62-43 üstünlüğüyle tamamlandı.

Son periyotta da savunma konsantrasyonundan ödün vermeyen ve dış şutlarla farkı koruyan temsilcimiz maçı, 86-64 kazandı. 

Fenerbahçe adına ön plana çıkan oyuncular, 16 sayıyla Nando De Colo, 16 sayıyla Derrick Williams, 10 sayı, 10 asist, 6 ribaundla Kostas Sloukas ve 12 sayı, 6 ribaundla Luigi Datome oldu. Jan Vesely de geri döndüğü maçta 10 sayı ve 4 ribaund üretti. Asvel’de ise Noua 12, Jean-Charles 10 sayıyla oynadı. 

Fenerbahçe takım halinde 34 ribaund alıp 21 asist yaparken 14 top kaybetti. Asvel de toplam 26 ribaund, 14 asist, 16 top kaybı yaptı.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir