NBA Günlükleri

Fenerbahçe’nin Serisine, Barça Dur Dedi

Play Off yarışı için oldukça büyük önem arz eden maçta, temsilcimiz Fenerbahçe Beko sahasında Barcelona’yı konuk etti. Kapalı gişe oynanan maçta, temsilcimiz büyük çekişmenin ardından 80-74 yenildi.
Fenerbahçe maça oldukça durgun başladı. Üst üste top kayıpları yapan ve savunmada da rakibin topsuz katlarına önlem alamayan sarı lacivertliler, ilk dakikaları 11-0 geride geçti. Hücumda bir türlü istediği boş şutları bulamayan ve bulduğu şutları da isabete çeviremeyen temsilcimiz ilk periyodu 24-12 geride tamamladı.
İkinci periyot başında da ribaundlarda sıkıntı çeken temsilcimiz bir ara 30-12 geriye düştü. Bu noktadan itibaren hem Kostas Sloukas hem Jan Vesely’nin etkili oyunuyla maça dönen Fenerbahçe Beko, Nando De Colo’nun devreye girişiyle oyuna döndü ve devre sonunda farkı 3’e kadar indirerek skoru 42-39’a getirmeyi başardı.
İkinci yarının başıyla beraber Barcelona, Brandon Davies üzerinden skor üreterek farkı 8’ekadar çıkardı ancak Kalinic Sloukas işbirliğiyle beraber Fenerbahçe, farkı yeniden 4’e çekmeyi bildi. Periyodun kalan kısmında ribaundlarda bir türlü üstünlüğü eline alamayan temsilcimiz, Barcelona’nın ikinci şans sayılarına engel olamadı ve periyodu 61-56 geride kapattı.
Son periyotta da ribaund sıkıntısı çeken Fenerbahçe, bir ara 63-62 öne geçse de özellikle basit top kayıpları ve Vesely’nin de erken beşlemesiyle üstünlüğünü koruyamadı. Son dakikalarda da geri dönüş çabaları sonuç vermedi ve temsilcimiz sahadan 80-74 mağlup ayrıldı.
Maç boyunca 17 top kaybı yapan Fenerbahçe Beko’ya karşılık Barcelona yalnızca 9 top kaybıyla oynadı. Ribaundlarda ise eşitlik göze çarparken, hücum ribaundları kategorisinde Barcelona, temsilcimize 13-10’luk üstünlük kurdu.
Fenerbahçe Beko’da öne çıkan isimler, 14 sayı, 7 ribaund ve 11 asistle Kostas Sloukas, 12 sayıyla Nikola Kalinic ve 11 sayıyla James Nunnally olurken, Barcelona’da Victor Claver 17 sayı, Malcolm Delaney de 14 sayıyla oynadılar.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir