NBA Günlükleri

Houston Rockets zorlanmadı

Houston Rockets, Minnesota Timberwolves’u rahat bir skorla 139-109 geçerek 26. galibiyetini aldı. Rockets’ta James Harden 20.000 sayı barajını geçerek NBA’de bunu başaran 45. oyuncu olurken en genç 7. oyuncu olarak da tarihe geçti.

Houston maçın büyük bir bölümünde farkı çift hanelerde tuttu ve üçüncü çeyrekte büyük bir fark yakalayarak rakibinin umutlarını söndürdü.

Houston’da Clint Capela topuğundaki ezilmeden dolayı forma giyemezken ilk beş başlayan P.J. Tucker ilk çeyrekte sağ omzunun üzerine sert bir şekilde düşerek sakatlık geçirdi. Buna rağmen Rockets, James Harden’ın ve Russell Westbrook’un etkili oyunuyla kolayca kazanmayı bildi.

Timberwolves’ta Karl-Anthony Towns sakatlığı sebebiyle peş peşe 13. maçını kaçırdı.

Maçın galibi Rockets’ta James Harden 32 sayı, 12 ribaund ve 8 asist, Russell Westbrook 30 sayı, 10 asist ve 6 ribaundla galibiyetin mimarlarından oldular. Yıldız oyuncuların yanı sıra Isaiah Hartenstein 17 sayı, 15 ribaund ve 5 blok, Eric Gordon 17 sayıyla katkı verdiler. Timberwolves’ta 7 oyuncu çift hanelere çıksa da hiçbiri fazla sayı üretemedi. Josh Okogie 16 sayı, 5 ribaund ve 5 asistle takımın lideri oldu.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir