NBA Günlükleri

Kobe Bryant 81 Sayılık Maç Türkçe Anlatım

22 Ocak 2006. Raptors-Lakers maçını izleyenler tarihi bir ana tanıklık edeceklerini bilmiyordu. İlk yarıda çok iyi şut atan Raptors farkı yakalamıştı. Kobe o sezon için sıradan bir ilk yarı oynamıştı. 3. çeyrekte olanlar ise tarif edilebilir cinsten değildi. 18 sayı gerideki Lakers Kobe Bryant’ın o çeyrekteki 27 sayısıyla öne geçti. Raptors koçu Sam Mitchell’ın aldığı molalar, savunma hamleleri işe yaramıyordu. Alan savunması denendi. Savunmacısını değiştirdi. 1 and box savunması bile denendi. Fakat Kobe Bryant atmaya devam ediyordu.

Maçın yorumcusu Kaan Kural; ” Kobe’nin iyi oynadığı bir maçı anlatıyorduk, sonra görüntü değişmeye başladı. Tarihin önemli yapraklarından birine dönüştü”.

Kobe 1 ay önce Dallas karşısında 3 çeyrekte 62 sayı atmış ve son çeyrekte oynamamıştı. . Kobe 70’i bulduğunda Raptors oyuncuları skor tabelasına bakıp gerçekliği sorguluyordu. 72 olduğunda Lakers rekorunu kırmıştı. 80 olduğunda NBA tarihindeki en yüksek 2. sayıya ulaşmıştı. Bu maçın türkçe anlatımında görev yapan Murat Murathanoğlu ve Kaan Kural’ın yorumlarıyla izleyebilirsiniz.

Kahramanlar gelir gider, efsaneler sonsuza dek yaşar…

Alihan Olcar
Anadolu Üniversitesi - Spor Yöneticiliği, İstanbul Üniversitesi Tarih mezunu.
YouTube içerik üreticisi, yazar, çizer, basketbol sever ve Kobe Bryant hayranı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir