NBA Günlükleri

Lakers Kendini Kısıtlamıyor

Geçtiğimiz günlerde sizlerle Darren Collison’ın basketbola dönüşüyle ilgili bir haber paylaşmıştık. Collison’ın dönüşü hala NBA gündemini meşgul eden konulardan biri. Ne zaman dönecek, kiminle anlaşacak bunlar merak edilen başlıca unsurlar elbette.

En öne çıkan iki aday, Batı Konferansı’nın tepesindeki iki Los Angeles takımı; Lakers ve Clippers. Fakat Heavy.com’dan Sean Deveney’in haberine göre Lakers kendini Collison’la kısıtlamıyor. Habere göre Lakers’ın elinde her ne kadar hareket alanını genişletecek parçalar olmasa da yalnızca Collison’ı kovalamakla kendini kısıtlamak istemiyor. Buna göre Lakers elbette Collison ihtimalini zorlayacak ancak oyun kurucu pozisyonundaki sıkıntıyı gidermek için farklı seçenekleri de zorlayacak gibi görünüyor.

Sezon ortasına yaklaşırken Batı’nın zirvesinde bulunana sarı-morlu ekip için en göze çarpan sıkıntılardan biri LeBron kenardayken, oyunu çekip çevirecek oyuncu eksikliği. Rajon Rondo’nun bu görevi yapamaması en büyük sıkıntılardan biri ve Lakers bu soruna çözüm üretmeye çalışıyor.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir