NBA Günlükleri

Lakers’tan Sıcak Karşılama

Geçtiğimiz sabah oynanan maçta Los Angeles Lakers, New Orleans Pelicans’ı konuk etmiş ve maçı 123-113 kazanmıştı. Bu maç aynı zamanda Lonzo Ball, Brandon Ingram ve Josh Hart gibi isimlerin, geçtiğimiz yaz gerçekleşen takas sonrası Los Angeles’a döndükleri maçtı.

Anthony Davis karşılığında New Orleans Pelicans’ın yolunu tutan genç üçlü ilk kez eski evlerinde sahaya çıktılar. İlk molada, dev ekranda bu üçlüye özel bir klip yayınlayan Los Angeles Lakers camiası oyuncularını unutmadı. 2016 ve 2017 NBA draftlerinde Lakers tarafından seçilen bu oyuncular, geçtiğimiz yaz Anthony Davis karşılığında, 3 ilk tur ve 2 ikinci tur hakkıyla beraber New Orleans Pelicans’a takaslanmıştı.

Lakers hakkında konuşan Ingram: “Anthony Davis bizim takım için ters eşleşme yarattı. Bence onlar (Lakers) Batı Konferansı’nda çok çok iyi bir takım olacaklar.”,dedi. Los Angeles’la alakalı görüşlerini dile getiren bir diğer isim Lonzo Ball da “Burada geçirdiğim zamandan keyif almıştım. Burası benim şehrim, dolayısıyla onların önünde oynamaktan keyif alıyorum. Geçtiğimiz iki senede de sakatlık yaşadım, bu hem benim için hem de Lakers taraftarı için üzücüydü. Umut ediyorum ki ileride güzel günler görürler.”, dedi.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir