NBA Günlükleri

Malone’un korktuğu başına geldi

Denver Nuggets koçu Michael Malone ligde zorluklar yaşayan bir başka takıma mağlup olmaktan oldukça endişeliydi ve Cleveland Cavailers karşısında da korktuğu başına geldi oldu. Denver bu sezon mağlup ayrıldığı 12 maçın 6 tanesinde 15 veya 15’ten az galibiyeti olan takımlara karşı kaybetti. Bu maçla birlikte 12 galibiyeti bulunan Cleveland, Denver’ı 111-103 yenmeyi başardı.

Malone, geçtiğimiz haftaki Washington Wizards mağlubiyetinin ardından takımın birtakım dersler çıkardığını umut etti ancak Denver bu maçta yayın gerisinden 8/39 ile mücadele etti ve savunmada vasatın altında bir performans sergiledi.

Arka arkaya ikinci maçından galip ayrılan Cavailers’ta Collin Sexton 25 sayıyla takımının en skorer oyuncusu oldu. Kevin Love 19 sayı ve 15 ribaund, Tristan Thompson 18 sayı ve 13 ribaund, Darius Garland 18 sayı ve 8 asistle galibiyete katkı veren diğer oyuncular oldu. Maçta 35 dakika süre alan Cedi Osman 4/8 isabetle oynayarak 11 sayı, 12 ribaund ve 4 asistle mücadele etti.

Denver Nuggets’ta Jamal Murray 24 sayı, 5 ribaund, 3 asist ve 3 top çalma, Nikola Jokic 19 sayı, 12 ribaund ve 5 asist, Will Barton 18 sayı, 9 ribaund ve 3 asist ile mağlubiyete engel olamadılar.

Cavailers’ta Garland’ın son 8 maçta çift hanelere çıkması ve Thompson’ın 19 double-double ile bu alanda takımın lideri olması göze çarpan detaylar oldu.

Nuggets’ta Dante Exum peş peşe üçüncü maçını kaçırdı ancak takımla çalışmalara katıldı. Paul Millsap sol dizindeki gerilmeden dolayı geçtiğimiz maçın ardından bu maçta da kenarda oturdu.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir