NBA Günlükleri

New York Knicks şaşırttı

Doğu Konferansı’nda 14. sırada yer alan New York Knicks, oyunun son bölümlerinde başa baş giden maçta Miami Heat’i 124-121 mağlup etti.

Knicks son çeyrekte 40 sayı atarak maça tutundu ancak maçın son bölümlerinde potaya giden ve müsait pozisyonda turnikeyi bırakmayan Butler, Bam Adebayo’ya kötü bir pas atınca Miami skoru eşitleme şansını geri tepti ve maçı kaybetti.

Geçtiğimiz haftanın başlarında büyük annesini kaybeden ve oynamak için pek hazır olmayan Julius Randle bu maçla birlikte geri döndü. Son çeyrekte 11 sayı üreten Randle maçın genelinde 26 sayı, 8 ribaund ve 4 asistle oynadı. R.J. Barrett 23 sayı, 5 ribaund ve 3 asist üretti. Beş maçlık mağlubiyet serisine bir son veren Knicks’te skora katkı veren diğer oyuncular 17 sayı ve 5 ribaund ile kenardan gelen Kevin Knox ve 16 sayıyla Reggie Bullock oldu.

Bu sezon ilk defa arka arkaya maçlar kaybeden Miami’de Jimmy Butler 25 sayı, 10 ribaund ve 6 asist ile oynadı. Kendrick Nunn 20 sayı, Bam Adebayo 15 sayı, 6 ribaund ve 5 asistle mücadele etti.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir