NBA Günlükleri

Phoenix Suns düşüşe devam ediyor

Trae Young’ın son çeyrekte etkili bir performansla maçı takımına getirdiği gecede Atlanta Hawks, Phoenix Suns’ı 123-110 mağlup etti.

Young liderliğindeki Hawks üçüncü çeyrekteki üstünlüğünü kaybettikten hemen sonra farkı açmaya başladı. Young’ın üçlüğü takımına 95-92 üstünlük verdi ve Hawks maçın kalanında bir daha geri düşmedi. Son çeyrekte Young 21 sayı buldu.

39 sayı kaydeden Devin Booker normal sürenin bitimine 2 dakika kala yaptığı smacın ardından ikinci teknik faulü alarak oyundan atıldı.

İki takımın kadrosunda da birtakım değişiklikler oldu. Suns’ta Ricky Rubio kişisel sebeplerden dolayı takıma katılamadı.

Atlanta’da Trae Young 36 sayı, 10 asist ve 4 ribaund ile takımına liderlik ederek bu maçla birlikte bu sezon 20 maçta en az 30 sayı kaydetti. Kevin Huerter 23 sayı ve 15 ribaund ve 8 asist, John Collins 22 sayı ve 10 ribaundla mücadele etti. Phoenix Suns’ta Devin Booker 39 sayı ve 7 ribaund, Deandre Ayton 20 sayı ve 10 ribaund, Mikal Bridges 15 sayı, 4 asist ve 4 top çalma ile oynadı.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir