NBA Günlükleri

Ross 8>>>31

Orlando Magic oyuncusu Terence Ross da Spencer Dinwiddie gibi 8 olan numarasını değiştirdi. Basketbol efsanesi Kobe Bryant’ın ölümünün ardından takımların 8 ve 24 numaraları emekli edebileceği konuşulurken, Dallas 24 numarayı emekli etmiş, Spencer Dinwiddie de geçtiğimiz saatlerde 8 olan numarasını 26 olarak değiştirmişti.

En son olarak da Terence Ross 8 olan numarasını 31 olarak değiştirme kararı aldı. NBA’deki tüm takımların bu konudaki yaklaşımları merakla beklenirken, Kemba Walker, Zach Lavine, Lauri Markkanen gibi forma satış rakamlarında yukarılarda olan oyuncular için durum ne olacak bilinmiyor. Hatırlayacağınız üzere yaz başında LeBron 6, Anthony Davis 23 numara alacakken, forma üreticileri ve sponsorlar bu değişimin ekonomik açıdan yaralayıcı olduğunu öne sürüp, bu değişime karşı çıkmışlardı.

Şu anki durum elbette basit maddi beklentilerin çok çok ötesinde büyük bir maneviyat barındırıyor ancak bakalım NBA yönetimi, takımlar, oyuncular ve sponsorların duruma genel yaklaşımı ne olacak, ilerleyen saatler ve günler bize ayrıntıları gösterecektir.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir