NBA Günlükleri

Sixers, Morris’e mi Yöneliyor

Son maçlarda alınan mağlubiyetler, takımın çektiği şut sıkıntısı ve basına verilen demeçler göz önüne alındığında, 76ers 6 Şubata kadar en aktif ekiplerden biri olacak gibi.

Takas döneminin biteceği 6 Şubata kadar takıma şutör katması beklenen 76ers için, New York Knicks’in şutör forveti Marcus Morris iddiası ortaya atıldı. 18.5 sayı, 5.6 ribaund gibi ortalamalar tutturan ve üç sayı çizgisinden yakaladığı ritimle iyi bir sezon geçiren Morris için 76ers’ın hamle yapabileceği konuşuluyor.

Yüzde 45’le üçlük atan 30 yaşındaki oyuncu iddiaları yalanlarken: “Ben artık bu oyunda veteranım, dedikoduları takmıyorum. Size daha önce de söyledim, New York’tayım ve burada olmayı seviyorum. Buradaki değişime destek vermekten dolayı heyecanlıyım, yazılıp çizilenleri de önemsemiyorum.”, dedi. Morris her ne kadar bunları söylese de yaz aylarında San Antonio yerine New York’u seçme nedenlerinden birinin, memleketi Philadelphia’ya yakın olmak istemesi olarak değerlendirilmiş, bu tarz iddialar da ortaya atılmıştı.

Morris Philadelphia’nın yolunu tutar mı bilinmez ancak 76ers’ın yakın zamanda bir şutör hamlesi yapacağı kesin gibi duruyor.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir