NBA Günlükleri

Victor Döndü, Indiana Kazandı

Indiana Pacers evinde Chicago Bulls’u ağırladı. Doğu Konferansı’ndaki Play-Off mücadelesini yakından ilgilendiren maçta Indiana, yıldız oyuncusu Victor Oladipo’ya 370 gün sonra kavuşmanın sevincini yaşadı. Victor Oladipo çok da etkili olamadığı bir maçın sonunda, maçı uzatmaya götüren üçlüğü atarak, Indiana ve NBA’e yeniden merhaba dedi. Uzatma sonunda da Indiana Pacers maçı 115-106 kazanmayı başardı.

Indiana’da Malcolm Brogdon takıma yaptığı liderlikle yeniden ve yeniden dikkat çekti. Brogdon maçı, 15 sayı, 8 ribaund, 9 asist ve 3 top çalmayla tamamladı. Indiana’da skor yükünü çeken isimse TJ Warren oldu, Warren maçı, 25 sayı ve 4 ribaundla bitirdi. Domantas Sabonis de maçı 15 sayı, 10 ribaund ve 5 asistle tamamlayarak double double istatistiklerine ulaşmayı başardı. Yaklaşık bir sene sonra sahalara dönen yıldız isim Victor Oladipo, kenardan gelerek yaklaşık 21 dakika sahada kaldı ve maçı, 9 sayı, 2 ribaund ve 4 asistle tamamlamayı başardı.

Konuk ekip Chicago Bulls’ta ise Zach Lavine büyük hayal kırıklığı yarattı. Yıldız oyuncu bir türlü ritmini bulamadı ve maçı 23’de 7 saha içi, 11’de 1 üç sayı isabetiyle 20 sayı, 4 ribaund ve 9 asistle tamamladı. Kenardan gelen Chandler Hutchinson kariyer gecesini yaşarken, 21 sayıyla maçı tamamlamayı başardı. Chicago bu yenilgiyle beraber 50. maçında 31. kez kaybetmiş oldu.

48 maçta 31 galibiyeti bulunan Indiana Pacers, bir sonraki maçında, pazar sabahı saat 03:00’te New York Knicks’i konuk edecek. Chicago Bulls ise bir sonraki maçında, cumartesi sabahı 03:30’da Brooklyn Nets’le karşı karşıya gelecek.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir