NBA Günlükleri

Westermann ile Gelen Galibiyet

Alba Berlin, Turkish Airlines EuroLeague’in 23. Haftasında Mercedes-Benz Arena’da, temsilcimiz Fenerbahçe Beko’yu konuk etti.

Maç öncesinde Robert Archibald ve basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olarak sayılan Kobe Bryant adına, bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Top Kayıpları

Temsilicimiz Fenerbahçe Beko, maça De Colo’nun üç sayısı ile başlarken, Alba Berlin tam 2 dakika sayı bulamadı. Maç yüksek tempolu başlarken, pota altındaki hücumlar üzerinden oynandı. Berlin, hızlı hücumda etkili olup üst üste basketler bularak öne geçmeyi başardı. Televizyon molasına giderken, 13-13’lük eşitlik söz konusu. İlk çeyrek top kayıpları ile geçerken, Fenerbahçe Beko 8, Alba Berlin ise 5 top kaybetti. İlk çeyrek, Tyler Cavanaugh’un son sayı basketi ile 22-17 Alba Berlin üstünlüğü ile sona eriyor.

Kötü Hücumlar

Alba Berlin, ikinci çeyreğe bir üçlükle başlarken, Fenerbahçe Beko bir 3 top kaybı daha yaptı. Temsilcimiz bir yandan, İkinci Çeyrek’te ilk dakikalarda sayı bulamadı. İlk beş dakika da sadece 3 sayı bulabilen temsilcimiz, bu sürede tam tamına 4 top kaybı yaptı. Alba Berlin ise 8 sayı bularak ritimlerini buldu. Üstü üste sayılar bulan Alba Berlin farkı yukarılarda tutmaya devam ediyor. Fenerbahçe Beko, Datome’nin bire bir hücumları üzerinden oyunda kalmaya çalışıyor. İlk yarı sonucu, Fenerbahçe’nin 14. top kaybı ile sonuçlandı ve rakip takım ilk yarıyı 41-33 önde kapattı.

İlk yarıda Giedraitis 12 sayı ile oynarken, Fenerbahçe Beko’da Datome 10 sayı ile çift haneleri gördü.

Takım Ruhundan Uzak

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko, savunmada üçüncü çeyreğe sert başlayan taraf oldu ve iki doğru hamle ile hücumda da boş alan bularak farkı 6’ya indirmeyi başardı. Fenerbahçe Beko, hücum ribaundları ile maça dahil olurken, Alba Berlin ilk yarıda yaptığı gibi hızlı hücumlarla farkı yukarıda tutmaya çalışıyor. Datome, üçüncü çeyreğin bitimine 30 saniye kala 4. faulunu aldı ve kenarada geldi. Fenerbahçe Beko’da en skorer oyuncu ise Datome’ydi. Üçüncü çeyrek biterken temsilcimizin top kaybı 18, Alba Berlin’in ise 11. Skor ise 56-50 Alba Berlin üstünlüğüne oluyor.

LEO WESTERMANN

Temsilcimiz, ilk dakikalarda tam ritim bulacakken, yine kötü şut tercihleri ve kötü yüzdeler farkı eşitlemeye ya da öne geçirmeye izin vermedi. Diğer taraftan Alba Berlin, pota altı hücumuna devam etti. Kostas Sloukas, topu yerden sektirerek Kalinic’e müthiş bir asist yaptı ve skor 60-60’da eşitlendi. Son çeyrekte televizyon molasına 63-62 Berlin önderliğinde gidildi. Fenerbahçe Beko, ilk çeyrekten itibaren ilk defa Westermann’ın üçlüğü ile öne geçmeyi başardı. Obradovic, Westermann’a son çeyrekte güvendi ve hem kritik bir ribaund alarak hem de maçın bitimine 1 dakikadan az kaldığında üçlük atarak, Fenerbahçe Beko’yu 5 sayı öne geçirdi. Eriksson, “Curry” mesafesi denen yerden inanılmaz bir üçlük atarak maçın bitimine 44 saniye kaldığında farkı ikiye indirdi. Leo Westermann, De Colo’nun asistinde bir üçlük daha atarak farkı 5’e çıkardı ve resmen galibiyeti getirmiş oldu. Fenerbahçe Beko, deplasmanda Alba Berlin’i 74-70 yenerek galibiyet almış oldu.

Oyuncu İstatistikleri

Temsilcimizde 5 kişi çift haneleri gördü. Leo Westermann son çeyrek eforu ile 11 sayı bulurken en skorer isim 16 sayı ile Sloukas oldu. Datome 15 sayı ile maçı tamamlarken, De Colo ve Jan Vesely 10 sayı ile bu önemli galibiyette pay sahibi oldu.

Alba Berlin’de Giedraitis 14 sayı ile en skorer oyuncu olurken, Nnko 11 sayı ve Hermannsson ise 10 sayı ile maçı tamamladı.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir