NBA Günlükleri

Wizards’tan Denver’a Büyü

Doğu Konferansı’nın düşük profilli takımlarından Washington Wizards, ligin şampiyonluk iddiası bulunan takımlarından Denver Nuggets’a konuk oldu. Git gellerin yaşandığı maçı Wizards, 128-114 kazanmayı başardı.

Kenardan 92 sayılık bir katkı alan Wizards’ta öne çıkan isimler; 32 sayı ve 8 asistle Ish Smith ve 25 sayı, 14 ribaundla Troy Brown Jr. oldular. Washington bu galibiyetle beraber 35. maçında 11. galibiyetine ulaşmış oldu. NBA’in savunma verimliliği konusunda en iyi takımlarından birini, yıldız oyuncu Bradley Beal yokluğunda yenen Wizards, gecenin en büyük sürprizlerinden birine de imza atmış oldu.

Denver cephesinde büyük hayal kırıklığı hakimdi. Batı’nın ikinci sırasındaki ekip bu mağlubiyetle beraber zirvedeki Lakers’tan 4 maç geride kalmış oldu. Denver’da Jamal Murray 39 sayıyla sezonun en verimli maçlarından birini oynadı. Nikola Jokic de Murray’e 14 sayı ve 14 ribaundla destek verdi ancak başka kimseden belirleyici katkı gelmeyince, Denver bu sezonki 11. mağlubiyetini almış oldu.

Nuggets bir sonraki maçında, salı sabahı 03:30’da Hawks’a konuk olacak. Wizards ise salı sabahı 03:00’te Boston Celtics’i ağırlayacak.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir