NBA Günlükleri

Batı’nın Zirvesi Sarı-Mor

Batı’nın ilk iki sırasını karşı karşıya getiren maçta Los Angeles Lakers ve Denver Nuggets, Denver’ın evi olan Pepsi Center’da karşı karşıya geldi. Lakers güçlü rakibini, uzatma sonunda 120-116 yenmeyi başardı.

Çok büyük çekişmeye sahne olan maç, özellikle hem normal süre hem de uzatmaların sonunda büyük bir heyecana sahne oldu. Lakers’ın ikinci periyotla beraber yakaladığı ivmeye üçüncü çeyrekte cevap veren ev sahibi, son periyota 87-84 önde girmeyi başarsa da Davis-James ikilisine engel olamadı ve maç 111-111 uzatmaya gitti. Uzatma devresinde de maç boyunca, özellikle savunmada etkili olan Dwight Howard-Alex Caruso ikilisinin katkılarıyla üstünlüğü elinden bırakmayan Lakers, zirveyi yakından ilgilendiren bu maçtan galip ayrılmayı başardı.

Lakers’ta ön plana çıkan iki isim, Anthony Davis ve LeBron James oldu. James maçı, 32 sayı, 12 ribaund ve 14 asistle tamamlamayı başardı. Anthony Davis de 33 sayı üretirken, 10 da ribaund alıp 2 de blok yaptı. Davis’in özellikle Nikola Jokic savunması en dikkat çekici unsurlardan biri oldu. Bu oyuncuların yanı sıra kenardan gelen Alex Caruso 10 sayı, 6 ribaund ve 4 asist, Dwight Howard da 14 sayı ve 11 ribaundla galibiyette önemli rol oynadılar.

Denver cephesindeyse Jamal Murray, özellikle üçüncü periyot itibarıyla çok iyi bir gece geçirdi ancak performansı yeterli olmadı. Murray maçı 32 sayı ve 10 asistle bitirmeyi başardı. Nikola Jokic de sonunu 5 faulle oynadığı maçı 22 sayı, 11 ribaund ve 6 asistle bitirdi. Jerami Grant ise 15 sayı ve 7 ribaundla takımına katkı verdi ancak Denver mağlubiyetten kurtulamadı.

Lakers böylece ikinci sıradaki rakibiyle arasındaki farkı 4 maça kadar çıkarmayı başardı. Los Angeles ekibi bir sonraki maçında, 22 Şubat sabahı 06:30’da Memphis’i ağırlayacak. Denver ise bir sonraki maçında, 22 şubat sabahı 04:00’te OKC ile karşı karşıya gelecek.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir