NBA Günlükleri

Büyük Çekişmeden OKC Çıktı

Batı Konferansı’nın yedinci sırasındaki Oklahoma City Thunder, ikinci sıradaki Denver Nuggets’ı ağırladı. Maç boyunca çekişmenin ve sertliğin bir an olsun düşmediği ve adeta Play-Off mücadelesiymiş gibi oynanan maçı OKC, Chris Paul’un son dakikalardaki etkili oyunuyla kazandı.

Yedi kişinin çift hanede sayı ürettiği Oklahoma’da direksiyonda Chris Paul vardı. Paul maçı, 29 sayı, 4 ribaund ve 2 asistle tamamladı. Ona destek Steven Adams’tan geldi. Yeni Zelandalı, maçı, 19 sayı, 7’si hücum olmak üzere 17 ribaundla tamamladı. Shai Gilgeous-Alexander arkadaşlarına 11 sayı, 9 ribaund ve 9 asistle destek olmayı başardı.

Konuk ekipteyse maçı ortada tutan yegane isim Nikola Jokic’ti. Maç ne zaman OKC tarafına gidecek gibi olsa duruma el koyan Jokic, maçı, 32 sayı, 7 ribaund ve 5 asistle tamamlamayı başardı ancak mağlubiyete engel olamadı. Jamal Murray, maçı 21 sayı, 6 ribaund ve 4 asistle tamamladı. Will Barton da 16 sayı, 9 ribaund ve 5 asist üretti. Denver böylece 56. maçında 18. kez kaybetmiş oldu. OKC de bu sonuçla 56. maçında 34. kez güldü ve 6. sıradaki Dallas’la aynı galibiyet/mağlubiyet yüzdesine sahip olmaya devam etti.

OKC bir sonraki maçında, pazartesi sabahı 04:00’te San Antonio Spurs’ü konuk edecek. Denver ise bir sonraki maçında, pazartesi sabahı 02:00’de Minnesota ile oynayacak.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir