NBA Günlükleri

Curry’nin Kariyer Gecesinde, Heat Güldü

Doğu Konferansı’nda Philadelphia 76ers ile dördüncülük mücadelesi veren Miami Heat, evinde ağırladığı Dallas Mavericks’i 126-118 mağlup etti. Bu maçtan önce oynadığı 10 maçın yedisinde mağlup olan Miami, bu kritik galibiyetle rahat da bir nefes almış oldu.

Miami’de birçok oyuncu çift haneli sayı üretirken bu oyuncular arasında en ön plana çıkanlar; 26 sayı, 5 ribaund ve 3 asistle Jimmy Butler, 24 sayı, 5 ribaund, 9’da 6 üçlük isabetiyle Duncan Robinson, 13 sayı, 7 ribaund ve 9 asistle Kelly Olynk oldular. Miami bu galibiyetle 59. maçından 37. galibiyetini çıkarmayı başardı.

Dallas cephesindeyse Seth Curry, 37 sayı üreterek kariyer rekorunu kırdı. Aynı zamanda 8 üçlük isabeti bularak bu alanda da kariyer gecesini geçiren Curry’nin bu performansı galibiyet için yeterli olmadı. Dallas’ta ön plana çıkan diğer isimlerse; 24 sayı ve 13 ribaundla Kristaps Porzingis ve 24 sayı, 10 asist, 4 ribaundla Luka Doncic.

Miami Heat bir sonraki maçında, pazar sabahı 03:30’da Brooklyn Nets’le kozlarını paylaşacak. Dallas Mavericks ise bir sonraki maçında, pazar akşamı 23:30’da Minnesota Timberwolves ile karşılaşacak.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir