NBA Günlükleri

Efes Liderliğini Pekiştiriyor

Lider Anadolu Efes, Alba Berlin’e konuk olduğu karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı.

Maça hızlı başlayan taraf temsilcimiz Anadolu Efes’ti. Vasilije Micic’in liderliğinde ilk tv molasını yedi sayı farkla önde geçerken mola dönüşü de üstünlüğünü devam ettirdi ve ilk çeyreği 21-32 önde kapattı.

İkinci çeyrekte ise Alba Berlin geri dönüş sinyallerini verdi. Üç sayıya inen fark özellikle Marcus Eriksson’un oyuna girmesiyle Alba skorda olmasa da oyun açısından iyi bir takım görüntüsündeydi. Devre 47-50 Efes üstünlüğüyle biterken temsilcimizde Vasilije Micic 15 sayı atarken, Alba Berlin’de Marcus Eriksson 11 sayı ile takımının maçtan erken kopmasını önleyen isim oldu.

Üçüncü çeyreğin başında temsilcimiz hızlı bir şekilde farkı yeniden açmaya başladı. İki dakika sonunda fark yeniden dokuza çıktı ve Efes yeniden oyunun kontrolünü eline aldı. Çeyrek sonuna doğru ağırlığını iyice hissetiren Efes son çeyreğe 65-79 üstünlükle girdi.

Son çeyrekte de farkın azalmasına izin vermeyen Anadolu Efes maçı 86-99 kazanırken temsilcimizde beş oyuncu çift hanelerde sayı üretirken Micic 23 sayı, 9 asist, 5 ribaund ve 35 verimlilik puanı ile galibiyetin en etkili ismi olurken, Adrien Moerman da 19 sayı, 7 ribaund ile bir diğer etkili isim oldu.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir