NBA Günlükleri

Efes Tam Gaz

Temsilcimiz Anadolu Efes CSKA Moskova deplasmanından da çıkmayı başardı.

Maça Shane Larkin’in üçlüğü ile başlayan Efes ilk beş dakikada skorda üstünlüğü eline aldı ve tv molasına 9-14 önde girdi. Mola dönüşünü de 4-11 önde tamamlayan temsilcimiz ilk çeyreği 16-25 önde tamamladı.

İkinci çeyrek başladığında ev sahibi CSKA biraz etkili olmaya çalışırken temsilcimiz farkın erimesine izin vermedi. TV molasına yedi sayı farkla önde giren Efes devre sonunda CSKA’nın ritim bulmasını engelleyemedi, üst üste sayılar ve Mike James’in üçlüğüyle devre 37-41 sona erdi.

Mike James ve Shane Larkin düellosuna dönüşen ilk yarıda James 12, Larkin ise 14 sayı ile oynadı.

Karşılıklı basketlerle başlayan üçüncü çeyrekte James & Larkin düellosu da devam ediyordu. CSKA evinde oynamanın avantajıyla ikinci çeyreğin sonundaki ritmini sürdürerek skoru eşitledi. (57-57) Ancak temsilcimiz son çeyreğe bir sayı önde girmeyi başardı.

Çekişmeli geçen son çeyrekte Efes genelinde önde götürdüğü periyodu geriye düştüğünde pes etmedi. Ergin Ataman’ın aldığı mola sonrası üç sayılık bir hücum gerçekleştiren Efes maçı en kritik anında bulduğu sayı sonrası maçı da kazandı. (80-82)

Deplasmanda önemli bir galibiyet alan temsilcimizde Shane Larkin 23 sayı, 4 asist, Vasilije Micic ise 19 sayı, 5 asistle galibiyeti getiren isimler olurlarken, CSKA’da Mike James maçı 20 sayıyla tamamladı.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir