NBA Günlükleri

Fenerbahçe Beko, Zorlu Valencia Virajını Kazasız Atlatmayı Başardı

Geçtiğimiz hafta aldığı ağır Real Madrid yenilgisinden sonra, temsilcimiz Fenerbahçe Beko, THY Euroleague’in 26. haftasında İspanya temsilcisi Valencia’nın konuğu oldu.

Valencia, parkeye Colom, Vanja, Aaron, Labeyrie ve Dubie beşiyle çıkarken, Fenerbahçe Beko Westermann, Nunnaly, Datome, Thomas ve Lauvergne beşiyle sahadaydı.

Bu sezon bekleneni vermekte zorlanan Fenerbahçe Beko 26. haftaya 10. sırada girerken, Valencia 7. sırada girdi.

Daha önce koç Obradovic’in beraber oynatmayı tercih etmediği Fenerbahçe beşi, ilk çeyreğe Lauvergne’in ve Nunnally’nin sayılarıyla, güzel bir başlangıç yaptı. Çeyrek boyunca, organize bir şekilde hücum yapan Fenerbahçe’yi Vanja ve Bojan durdurmaya çalışsa bile, Fenerbahçe ilk çeyreği 21-14 önde kapatmayı başardı.

İkinci çeyreğe Valencia, Tobey’nin bulduğu beş sayı bularak farkı ikiye indirince Obradovic mola aldı. Mola dönüşü hücumda daha aktif olmaya başlayan Fenerbahçe, zamanın neredeyse tamamını kullanarak hücum etmeye başladı. İkinci çeyrekte takımının sayı yükünü on iki sayıyla Derrick Williams çekerken, ilk yarıyı Valencia karşısında Fenerbahçe Beko, 47-41 önde kapatmayı başardı.

Valencia, üçüncü çeyreğe de tıpkı ikinci çeyrek olduğu gibi sekiz sayılık bir seriyle başladı. İlk iki çeyrekteki gibi faullü oynamaya devam eden temsilcimiz, takım faul hakkını 06:27 kala tamamlarken, Valencia ilk takım faulünü 03:26’da yaptı. Hücumda zamanı sonuna kadar kullanan Fenerbahçe üçüncü çeyreği 65-60 önde tamamladı.

Son çeyreğe Derrick Williams’ın bulduğu iki sayılık atışla başlayan Fenerbahçe, oyunun kontrolünü eline aldı. Yedekten gelerek on sayılık katkı sağlayan Sloukas’ın yaptığı asistle birlikte Fenerbahçe Beko’da oyuna girmiş oyuncuların tamamı asist yaparak, takımlarına katkı sağladılar. Oyunun sonlarına doğru Fenerbahçe Beko, farkı on beş sayıya çıkarmış olsa bile (91-76) Valencia yirmi üç saniye kala farkı beş sayıya kadar düşürdü (86-91). De Colo’nun bulduğu sayıyla, temsilcimiz Fenerbahçe maçı 93-86 kazanarak bu sene Euroleague’de 12. galibiyetini elde etti.

Derrick Williams, 22 sayı 1 ribaund ve 1 asistlik performansıyla maçın oyuncusu seçildi.

Haber: Melih Sezgin

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir