NBA Günlükleri

Giannis Antetokounmpo: “Baba Olmak Beni Motive Ediyor”

Giannis Antetokounmpo

İki gün önce baba olan ve oğluna Liam Charles adını veren Milwaukee Bucks’ın süperstarı Giannis Antetokounmpo, baba olmanın insanı daha da olgunlaştırdığını söyledi. NBA şampiyonluğunu kazanmaya odaklandıklarını ifade eden yıldız oyuncu, aynı zamanda kendisine gelen reklam amaçlı teklifleri değerlendirmediğini belirtti.

25 yaşındaki Yunan oyuncu, “Bu tabii ki beni motive ediyor. Mümkün olduğunca çocukların etrafında olmaya çalışıyorum. Öğrenmeye, onlara sorular sormaya çalışıyorum. Bu oldukça heyecan verici. İş vs. sonrası eve döndüğümde mutlu oluyorum çünkü küçük oğlum orada.

Biliyorum ki ünlü olmak pek çok şeyi beraberinde getiriyor ama gerçekten bu beni heyecanlandırmıyor. Geri çevirdiğim birçok şey var. Bu yıl filmleri, reklamları ya da sponsorluk anlaşmalarını geri çevirdim çünkü gerçekten önemsemiyorum. Sadece kazanmak istiyorum. Takım arkadaşlarımın kazanmasına yardım etmek istiyorum. Bu şehre yardım etmek, bu şehre bir şampiyonluk getirmek istiyorum.” dedi.

Oğlunun doğumu sebebiyle Pazartesi gecesi Sacramento Kings’e karşı oynadıkları maçta yer alamayan Giannis, takımdan uzak kalmayacağını ve tamamen Milwaukee’ye şampiyonluğu getirmeye odaklandığını ifade ederek “Kesinlikle hayır, yapacak işimiz var.” dedi.

Bu yıl Chicago’da düzenlenecek olan 2020 NBA All-star’da Giannis Antetokounmpo’nun yedek takımına seçilen ve geçtiğimiz sezon ilk kez baba olan Khris Middleton ise takım arkadaşlarıyla aralarında baba olmak hakkında sık sık konuştuklarını söyleyerek, “Bled, Giannis ve ben bu konu hakkında sürekli konuşuyoruz. Beşik kurmak, geceleri çocuğa bakmak için uyanmak gibi eğlenceli şeyler hakkında konuşuyoruz. Baba olarak hissettiğiniz o gurur, daha önce hiç sahip olmadığınız bir şey.” dedi.

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir