NBA Günlükleri

Naradive Ekibe Güveniyor

Gelen haberlere göre Sacramento Kings başkanı Vivek Naradive, Kings’in karar verici mercilerine -her ne kadar gidişatın kötü olduğunu düşünse ve bu durumdan rahatsız olsa da- güvenmeye devam ediyor.

Vivek Naradive sezon boyunca gelen kötü sonuçlardan sonra, Vlade Divac, Peja Stojakovic, Matina Kolokotronis ve Luke Walton’ın da olduğu grup konuşmalarında, üzüntüsünü açıkça dile getirmiş. Naradive, scout ekiplerinin çalışmalarıyla da alakalı olarak ayrıntılı bilgiler almak istediğini belirtmiş. Naradive, özellikle 2018 senesinde ikinci sıradan Luka Doncic’in seçilmemesiyle ilgili rahatsız.

Her şeye rağmen takımın karar verici mercileriyle alakalı bir değişiklik düşünmediklerini de vurgulayan Naradive: “Taraftarlarımızın üzüntüsünü paylaşıyoruz. Sezonun gidişatıyla alakalı üzgünüz ve kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Vlade’nin kazanan takımı yaratma konusundaki çalışmalarına güveniyoruz ve onun arkasındayız.”, dedi.

Sacramento Kings, potansiyelli genç nüvesi ve ümit veren kadrosuyla beraber sezona Play-Off iddiasıyla başlamış, takımı Luke Walton’a emanet etmişti. Ancak sezonun şu ana kadarki kısmında pek de beklediğini alamayan Kings, All-Star arasına girilirken 21 galibiyet ve 33 mağlubiyetle sekizinci sıradaki Memphis Grizzlies’in 7 maç arkasında, Play-Off potasından oldukça uzakta bulunuyor.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir