NBA Günlükleri

Nikola Jokic formunu arttırmak için kilo verdiğini açıkladı

Nikola Jokic sezon başlangıcında beklenen formunun uzağında bir görüntü sergiliyordu. Son dönemlerde tekrardan geçtiğimiz sezon performansına yakın istatistikler yakaladığı gözlemlenen oyuncu, formu hakkında ESPN’e konuştu.  Kasım ayında 15. 8 sayı ortalaması ile oynayan sırp yıldız,  şubat ayında 27 sayı ortalamasını yakalamayı başarmış durumda.  Her zaman hacimli ve yüksek yağ oranlarına rağmen sahadaki performansları üzerinden kamuoyunu etkilemeyi başaran Jokic, açıklamalarında sezon başında kullandığı şutlarda zorlandığını ve buna fazla kilolarının sebep olduğunu açıkladı.

Jokic, açıklamalarına göre 10 kilonun üzerinde zayıflayarak mevcut etkileyici performansına ulaşmayı başardı. Kilolarından dolayı atletizm eksiği göze çarpan yıldız ismin, sahip olduğu saha görüşü, pas yeteneği ve şut formu ile daha düşük ağ oranı üzerinden olası bir atletizme kavuşması durumunda başarabilecekleri merak edilmiyor değil.

Denver Nuggets ile Play Off yarışında zirve takibini sürdüren Jokic bu sezon 20.6 sayı, 10.2 ribaund ve 6.9 asist ortalamasına sahip.

 

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir