NBA Günlükleri

Şampiyon Yuvaya Döndü

WNBA’de geçtiğimiz sezon beklentilerin altında kalan Los Angeles Sparks, son şampiyon Washington Mystics’in gardı Kristi Toliver’ı renklerine bağladı.

2009 yılında Chicago Sky tarafından draft edilen daha sonra altı yıl boyunca Los Angeles Sparks forması terleten Birleşik Amerikalı oyuncu 2017 yılından beridir Washington Mystics forması giyiyordu.

Kulüp yöneticilerinden Eric Holoman, Kristi Toliver’ın Los Angeles’a geri dönmesinin kendisinde yarattığı memnuniyeti dile getirdi:

”Onu Los Angeles Sparks forması ile göreceğimiz için çok heyecanlıyız. Kristi her seviyede kendini kanıtlamış bir lider ve şampiyon. Onu tekrar bizimle birlikte göreceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Takımın başantrenörü Derek Fisher da transfer ile ilgili görüşlerini belirtti:

“2020 yılı serbest oyuncu bölümüne girerken belirli takviyeler yapmak istedik, bunların başında da Kristi geliyordu. O, bir şampiyona kültürüne sahip. Tekrardan aramıza katılacağı için çok heyecanlıyız.”

Kristi Toliver ise kişisel instagram hesabından, üç yıl boyunca içinde bulunduğu Washington Mystics’e, takım arkadaşlarına, ekibe ve taraftara veda eden bir gönderi paylaştı.

Kariyerinde daha önce bir NCAA, iki EuroCup, üç Avrupa Süper Kupa, dört Rusya ligi, bir Rusya Kupası şampiyonluklarının yanı sıra 2016 yılından sonra geçtiğimiz sezon da elde ettiği WNBA şampiyonluğu bulunduran 33 yaşındaki gard, üç kez de All-star seçilmişti.

Furkan Bahar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir