NBA Günlükleri

Sixers Al Horford için takas tekliflerine kapalı

Philadelphia Sixer yapılanmasını tamamlayarak Doğu Konferansında iddialı bir pozisyon elde etmesinden bu yana takımlarının en büyük eksiği Şutörleri. Çizgi dışarısından skor üretmekte oldukça zorlanan NBA ekibi, Embiid çevresinde kurguladıkları takımları şut zaafı yüzünden istediği başarıyı elde edebilmiş durumda değil.

Takas döneminde birçok şutör oyuncu ile adları anılan Sixers takımının, takas için ellerindeki en büyük kozlardan birinin Al Horford olduğu düşünülüyordu. Al Horford’ın da saha içerisindeki rolünden memnun olmadığı söylentileri üzerine daha da kuvvetlenen bu iddia ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye göre gerçeği yansıtmıyor.  Sixer takımı tecrübesi ve oyun zekası ile parkeye kazandırdıkları üzerine değerli bir parça olarak gördükleri Horford’ı  Play Off’taki konferans rakiplerine karşı ellerinde tutma planında.

CV’sinde Boston Celtics forması ile Giannis karşısındaki başarılı savunma performansı bulunan yıldız oyuncu için Sixers, Milwaukee Bucks karşısında ellerinin güçlü olduğunu düşünmekte.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir