NBA Günlükleri

Anadolu Efes Bildiğimiz Gibi

Turkish Airlines EuroLeague’in 28. Haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, sahasında Olympiakos’u konuk etti.

Temsilcimiz Larkin, Micic, Anderson, Singleton ve Pliss beşlisiyle parkeye çıkarken; Olympiakos ise Buycks, Mckissic, Papanikolaou, Printezis ve Ellis beşlisiyle sahadaydı.

Çarşamba günü Maccabi maçını kaybeden Anadolu Efes, sahasında Olympiakos karşısında 91-79 kazanarak, EuroLeague’de bu sene 24. galibiyetini aldı.

Maça iyi başlayan Olympiakos, Shane Larkin’in sahneye çıkarak bulduğu 12 sayıdan sonra ilk çeyreği 29-24 geride kapattı.

İkinci çeyreğe Micic’in bulduğu 5 sayıyla başlayan temsilcimiz hücumda oldukça verimliydi. Anadolu Efes’in bulduğu bu çeyrekteki 22 sayıya, 17 sayı atarak cevap vermeye çalışan Olympiakos ilk yarıyı 51-41 geride kapattı.

Üçüncü çeyrekte artık oyunun kontrolünü ele geçiren temsilcimiz Anadolu Efes, Shane Larkin’in bu çeyrekte bulduğu 13 sayıyla, son çeyreğe 72-55 önde girmeyi başardı.

Baldvin’in bulduğu 3 sayının sonrasında Beaubois sportmenlik dışı faul yaptı. Televizyon molası dönüşü, 4 değişiklikle oyuna tekrar ortak olan temsilcimiz farkı koruyarak maçı 91-79 kazanarak 24. galibiyetini aldı.

Shane Larkin maçı 40 sayı, 3 ribaund ve 5 asistle gecenin yıldızı oldu. Shane Larkin maçta 10 üçlük atarken, Olympiakos takım olarak toplam 9 üçlük buldu. Olympiakos’da Ellis, 14 sayı kaydederek takımına hücumda en çok katkı sağlayan isimdi.

Melih Sezgin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir