NBA Günlükleri

KORONA NBA’DE, LİG ASKIYA ALINDI!

Seyircisiz oynanma ihtimali olan maçlar, maçların korona vakası görülmeyen şehirlerde oynanması ihtimali derken, koronavirüs nedeniyle lig askıya alındı!

Verilen haberlere göre, Rudy Gobert’in koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucu, NBA yönetimi sezonu askıya alma kararı verdi. Gecenin geçtiğimiz saatlerinde Thunder-Jazz maçı, tüm hazırlıklar tamam, oyuncular dahi tanıtılmışken bir anda ertelenmişti. Maçın ertelenme sebebinin koronavirüs olabileceği konuşulurken, az önce ajanslara Rudy Gobert’in testinin pozitif olduğu bilgisi düştü. Hemen ardından da ligin askıya alındığı belirtildi.

Bazı maçların kapalı kapılar ardında oynanması gündemdeyken, Gobert’in de testinin pozitif çıkması sonucu, NBA ligi askıya alma kararına vardı.

Golden State Warriors-Brooklyn Nets maçı kapalı kapılar ardında oynanacaktı, bazı maçlar da korona virüsün görülmediği şehirlerde oynanabilirdi. NBA takımlarla ve yetkililerle olan temasını artırmıştı. Ancak gelen bu son bilgiler, bir oyuncuda korona virüs tespit edilmesi, yönetimin ligi askıya almaktan başka çaresinin kalmamasına yol açtı. Thunder ve Jazz oyuncuları karantinaya alınırken, bu oyuncuların protokol gereği 14 gün boyunca karantina altında tutulmaları ihtimali yüksek.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir