NBA Günlükleri

Fenerbahçe Beko Rusya’da Kayıp

Turkish Airlines EuroLeague’in 28. haftasında Fenerbahçe Beko, Rus temsilcisi Khimki’nin misafiri oldu.

Khimki sahaya Zaitcev, Shved, Timma, Jerebko ve Booker beşiyle çıkarken temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Westermann, Melih, Datome, Lauvergne ve Ahmet beşiyle sahadaydı.

Deplasmanda Valencia’yı ve evinde Kızılyıldız maçlarını kazanan Fenerbahçe, Khimki maçına 7. sırada sahaya çıktı.

Khimki’nin bulduğu 13 sayıya yanıt olarak sahne alan Lauvergne, 10 sayı bularak takımını televizyon molasına 13-10 götürdü. Mola dönüşü Vesely’nin bulduğu sayıyla maça tekrar dahil olan Fenerbahçe, hücumda De Colo’ya sırtını dayasa da ilk çeyreği rakibi Khimki’nin oyuncuları Timma ve Shved’in etkili oyunu sonucunda 8 sayı geride, 26-18 kapattı.

İkinci çeyreğe Vesely ve De Colo’nun sayılarıyla başlayan temsilcimiz, hücumda işleri yoluna koymaya başladı. Rakibi Khimki’nin Shved’in oyunun dışındayken Booker’a dayalı oyununa Fenerbahçe, Ali Muhammed’in bulduğu sayılardan sonra yaklaşık 4 dakika sayı düğümünü açmakta zorlandı. Mola dönüşü, Ali Muhammed’in bulduğu üçlükle oyuna tekrar dahil olan Fenerbahçe Beko, 6 sayılık seri yakalamış olmasına rağmen ilk yarıyı Shved’in bulduğu son saniye üçlüğüyle 41-40 geride kapattı.

Khimki üçüncü çeyreğe Jonas’ın bulduğu üçlükle başladı. Kısa sürede rakip sahada iki top kaybeden temsilcimiz Fenerbahçe, televizyon molasına 51-47 geride girdi. Sayı bulmakta oldukça zorlanan ve kolay sayı yiyen Fenerbahçe, üçüncü çeyreği 64- 54 geride kapattı.

Dördüncü çeyreğe Shved’in üçlüğüyle başlayan Khimki, Obradovic’e erken mola aldırttı. Mola dönüşünde toparlanmaya çalışan Fenerbahçe, hücumda zorlanmasının yanında savunma yapmakta da ayrıca oldukça zorlandı. Rakibinin güçlü oyununa karşı etki gösteremeyen temsilcimiz, maçı 82-68 kaybetti. Fenerbahçe Beko, ilk maçta bulduğu 13 sayılık ikili averaj avantajını da böylece Khimki’ye kaybetmiş oldu.

Khimki’de Alexey Shved 23 sayı, 1 ribaund, 3 asistle galibiyetin mimarı olurken;  Fenerbahçe’de Derrick Williams, bulduğu 11 sayıyla takımının en çok sayı bulan oyuncusu oldu.

Melih Sezgin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir