NBA Günlükleri

Korona ve NBA, Son Gelişmeler

Korona virüsü nedeniyle askıya alınan NBA’de aktarılan son bilgiler ve gelişmeleri derlemek gerekirse; NBA’de sezon askıya alındı ve yeniden ne zaman başlayacağına dair bir açıklama henüz gelmiş değil.

Rudy Gobert’de korona virüsüne rastlanmasının ardından OKC ve Jazz oyuncuları soyunma odalarında karantina altına alınmıştı fakat OKC takımı gelen bilgilere göre kontrollerin ardından salonu terk etti fakat Jazz takımı hala salonda.

Adrian Wojnarovski’nin ESPN’de belirttiğine göre NBA sezonun devam etmesi açısından optimist bir bakış açısına sahip ancak maç sayısında kesinti olabilir.

NBA’den takımlara, antrenmanlara devam edilebilir şeklinde bir haber de gitmiş vaziyette.

Jazz ekibi Utah’a dönmeden önce, Oklahoma şehri ve Utah şehri sağlık birimleriyle koordineli hareket edecek, takım şu an için Oklahoma’da karantina altında.

Son iki hafta içinde Utah Jazz ile oynamış takımlara kendi karantina odalarını oluşturmaları isteniyor.

Utah Jazz oyuncularından Emmanuel Mudiay’de de korona virüsüne rastlandı.

Saat 06:35 itibarıyla Jazz oyuncuları henüz teste tabi tutulmadı, maskelerle beraber, soyunma odasında, karantina altında beklemeye devam ediyorlar.

Cuma gününden bugüne 34 farklı NBA oyuncusu Rudy Gobert ile aynı sahayı paylaştı. Geçtiğimiz günlerde Utah Jazz ile oynayan Boston Celtics’in koronavirüs ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayacağı, lig yetkilileri ile doğrudan iletişimde oldukları belirtiliyor.

Hemşireler sahada yer alan Jazz oyuncuları üzerindeki testleri sonlandırdı ve gece yarısı itibariyle işleme alınacaklar. Oyuncular şimdilik statta kalıyor ve evlerine uçuş yapmaları yasak. Özel bir otobüsle takımı Utah’a götürmenin yollarını arıyorlar.

Toronto Raptors, oyuncularının 14 gün boyunca karantinada olacaklarını açıkladı.

Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir