NBA Günlükleri

Lakers’ta 2 Oyuncunun Testi Pozitif

NBA askıya alınmadan evvel Batı Konferansı’nda liderlikte bulunan ve şampiyonluk için iddialı olan takımlardan Los Angeles Lakers’ta, iki oyuncunun COVID-19 testi pozitif çıktı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre oyunculara testler, detaylı bir inceleme ve büyük bir hassasiyetle uygulandı. 17 kişilik kadrodan 14 kişiye test yapıldı ve ikisi pozitif çıktı. Testi pozitif çıkan oyuncular açıklanmazken, bu oyuncularda herhangi bir semptoma rastlanmadığı ve takımın sağlık ekibi tarafından detaylı şekilde gözlemlenmeye devam ettikleri, karantinada oldukları açıklandı.

Teste girmeyen diğer üç oyuncu daha önce izin alarak şehir dışına çıkan oyuncular ve onlara da ilerleyen günlerde, takım çalışanlarıyla beraber COVID-19 testi yapılacak.

Gelen bilgilerin ardından sosyal medyada, halihazırda astım hastalığı bulunan Javale Mcgee’yle alakalı paylaşımlar yapılmış ve taraftarlar Javale ile ilgili endişelerini dile getirmişti. Javale’ın kız kardeşi de kısa süre içinde tweet atarak kardeşinin iyi durumda olduğunu belirtti.

 

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir