NBA Günlükleri

Pelicans Bir Süre Daha Test Yapmayacak

Bilindiği gibi korona virüs artık Amerika hatta NBA sınırları içerisinde kol geziyor. Amerika’daki en büyük sıkıntılardan biri de insanların test yaptıramıyor oluşu çünkü Amerika’da test yetersizliği mevcut. Güney Kore, Çin gibi ülkelerin hastalığı stabil seviyeye çekmelerindeki en büyük etkenlerden biri, test sayısının fazla ve uygulanabilir oluşuydu. Amerika’da ise bu sıkıntı baş gösteriyor.

Birçok NBA takımı da henüz oyuncularına veya çalışanlarına test uygulayabilmiş değil, uygulayanların bazılarından iyi bazılarından da endişe verici haberler an be an gelmeye devam ediyor. NBA takımları bu testlere zar zor ulaşırken ya yüklü miktarda para ödüyorlar ya da üst düzey bir tanıdık aracılığıyla teste ulaşabiliyorlar. New Orleans Pelicans ekibi de henüz herhangi bir semptoma rastlanmayan takıma şimdilik korona virüs testi uygulamayı düşünmüyor.

ESPN kaynaklı habere göre, seyahat eden kafiledeki herhangi bir kişide semptomlara rastlanmadığı için, şimdilik takıma test uygulanmayacağı ve öncelikli olarak ihtiyacı olan insanlara test uygulanması için şimdilik bekleneceği açıklandı.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir