NBA Günlükleri

Utah Jazz’dan açıklama

Utah Jazz’de Rudy Gobert ve Emmanuel Mudiay’e koronavirüs teşhisi koyulmasının ardından Jazz tarafından resmi açıklama geldi.

Bu sabah Utah Jazz bir oyuncuyu teste tabi tuttu ve grip, boğaz ağrısı, solunum yolu iltihabı negatif çıktı. Bireylerin semptomları bugün itibariyle azalmıştı ancak tedbir amaçlı, NBA sağlık ekipleri ve Oklahoma sağlık yetkilileri COVID-19 testinin yapılmasına karar verdi.

İlk pozitif sonuç Utah Jazz ve Oklahoma City Thunder maçının hemen öncesinde geldi. Ardından NBA’in ligi erteleme kararı aldığı kesinleşti. İlgili bireylerin teste sokulmasına karar verilir verilmez lig yetkililerini durumdan haberdar ettik. Oyuncularımızın, organizasyonumuzun, tüm ligin ve potansiyel olarak bu durumdan etkilenen herkes görüşmelerimizin en önemli konusudur.

CDC ile yakın çalışıyoruz. Biz bilgi topladıkça Oklahoma, Utah eyalet yetkilileri ve NBA en iyi nasıl ilerlenilmesi gerektiği konusunda karar verecekler. Adı geçen birey şu an Oklahoma City sağlık yetkililerinin bakımı altında. NBA ve eyalet yetkilileri ile bağlantı halinde uygun zamanda güncel bilgiler sağlayacağız.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir