NBA Günlükleri

LeBron James’in mirası emin ellerde!

 Bronny James incelemesi için videoyu izleyebilirsiniz.

 

2003’te NBA’e draft olan LeBron James’in başarılı bir kariyeri olduğunu hepimiz biliyoruz. Bazı seyirciler için artık bu durum farklı olsa da, o NBA’in yüzü.  Parkelere çıktığı ilk günden itibaren gözler hep onun üzerinde. Uzun zamandır da tahtın sahibi o.

LeBron başından beri ailesine sadık bir adamdı. Annesinin onu babasız büyütmesiyle o, annesine her şeyden çok daha bağlıydı. 2002’de hayatının aşkı Savannah ile tanıştı. 6 Ekim 2004’te ilk çocukları LeBron James JR. Ya da herkesin ona seslendiği adıyla “Bronny” James dünyaya geldi.

LeBron James JR! 

Her basketbolcu gibi LeBron da, bir oğlu olursa onu basketbolcu yapmak istiyordu. Bronny de uzun süredir basketbol oynuyor ve günbegün gelişiyordu.

Bronny James şu an 15 yaşında ve yetenekleriyle şimdiden NBA’e göz kırpıyor.

Babanız LeBron James olunca NBA’e gitme ihtimaliniz tabiki yüksek ama, bu çocuk gerçekten yetenekli.

Bronny James şimdilik point guard oynuyor. İleride boyu beklenmedik bir şekilde uzarsa* pozisyon değişikliği yaşayabilir tabi ama şimdilik point guard oyuncusu.

Bir çok gözlemci, gazeteci veyahut LeBron’un yakın arkadaşları Bronny’nin LeBron’dan daha iyi bir şutör olduğunu savunuyor. LeBron James lige ilk geldiğinde o kadar da iyi bir şutör değildi, tabii sonrasında kendine kata kata akıl almaz bir hâl aldı. Şimdi ise mesafeli üçlüklere sahip bir forvet desek yalan söylemiş olmayız.

Bronny’nin en başta artısı bu oldu. İyi bir şutör. Yaklaşık 1 – 1.5 sene öncesinde ilk smacını bastı. Şimdi iste yaşına oranla beklenmedik görsellikler ortaya sunuyor. Saha görüşü oldukça iyi. Boştaki takım arkadaşlarını rahatlıkla görebiliyor, tıpkı babası gibi. Üçlük veya orta mesafe şutu oldukça iyi. Savunması o kadar da gösterişli olmasa da, karşısındakini güzel kitlediği ve seçeneksiz bıraktığı pozisyonlar oldukça fazla. Henüz babası gibi “Panyalı Chase Down Block” vuramasa da, eminiz ki o günler de gelecek. Yani ileride fiziğinin geliştiğini, boyunun uzadığını varsayarsak; bu çocuk gerçekten “LeBron James JR.”

Ayrıca kendisi şu an, Dwyane Wade’in oğlu Zaire Wade ile aynı takımda. Wade – LeBron ikilisi nesilden nesile devam ediyor gibi. Umarım Bronny ve Zaire’i de aynı takımda görürüz bir gün.

LeBron, NFL efsanesi Tom Brady gibi, fiziği kaldırdığı sürece hep oynamak istediğini söylemişti. Yani LeBron’un 40 yaşlarındayken de oynadığını görmemiz mümkün. Zaten vücuduna iyi bakan bir adam. Bu şekilde mirasını devredeceği Bronny ile belki de aynı maçta oynarken görebiliriz. Bu ikisini aynı takımda veya karşı karşıya oynarken görmenin, NBA tarihinde unutulmaz bir an olacağı kesin.

O, belki de sıradan bir lise oyuncusudur, belki de tarihe adını kazıyacak bir oyuncudur. NBA’e geldiğinde nasıl olacağını kestirmek zor. Beklemekten başka çaremiz yok.

LeBron’u izlemeye doyamayan, ben dahil, pek çok izleyici var. Görünüşe göre Bronny geldiğinde, LeBron parkelerde olmasa bile biz onu izliyormuş hissine kapılacağız.

*Anthony Davis, basketbol kariyerine Point Guard olarak başlamıştı; fakat sonrasında boyu beklenmedik bir şekilde uzadığı için Power Forward pozisyonuna geçmek zorunda kaldı.

Furkan Kara on TwitterFurkan Kara on Youtube
Furkan Kara
Yazar,Çevirmen,Youtuber.
Twitter: @furkankaraa24
Youtube.com/Keeeri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir