NBA Günlükleri

LA Sparks’ın İki Yıldızından Radikal Covid-19 Kararı

Covid-19 salgını nedeniyle başlangıç tarihi temmuza ertelenen WNBA’de Los Angeles Sparks forması giyen Kristi Toliver ve Chiney Ogwumike, pandemi nedeniyle bu sene forma giyemeyeceklerini açıkladılar.

Dört yıl sonra Los Angeles Sparks’a dönen Kristi Toliver konu hakkında açıklamada bulundu:

“Ekibimle birlikte rekabet içerisinde mücadele etmeyi çok istesem de covid-19’un sağlığa etki eden birçok olumsuz yönleri nedeniyle bu riski almak istemedim.  Bu şartlar altında benim için en doğru karar bu sezon oynamamaktır.”

Chiney Ogwumike ise geçmiş dönemlerde yaşadığı sakatlık sorunlarına dikkat çekerek böyle bir karar aldığını vurguladı.

“Önceki sakatlıklarım bana direnç ve kuvvet verdi ancak ne yazık ki hâlâ bu konuda dikkatli olmalıyım. Bu yıl eşi benzeri görülmemiş şeyler yaşadık dolayısıyla proaktif olarak dikkatli düşününce sağlığımı daha ön planda gördüm.”

Los Angeles Spark yöneticilerinden Eric Holoman da iki oyuncunun bu sezon oynamama isteği üzerine açıklamada bulundu. Pandemi sürecinin olumsuz etkilerinden bahseden Eric Holoman, oyuncuların bu kararına saygı duyduğunu belirtti.

“Pandemi sebebiyle bu sene toplum olarak örneğine rastlanılmamış kararlar almak zorunda kaldık. Los Angeles Sparks olarak, oyuncuların bu konuda her kararına saygı duyuyor ve onları destekliyoruz. Chiney ve Kristi’nin de bu kararlarına saygı duyarak kendilerini 2021 sezonunda takıma katılmalarını dört gözle bekliyoruz.”

Koç Derek Fisher ise Kristi Toliver ve Chiney Ogwumike’ı özleyeceklerini söyledi.

“Kristi Toliver çapında bir oyuncunun yokluğu da elbette büyük bir özlem uyandıracaktır. Chiney ise ekibimizin değerli bir parçası ve onu kesinlikle özleyeceğiz. Her iki oyuncunun da kararına saygı duyuyor, gelecek sezon takıma katılmalarını heyecanla bekliyoruz.”

Bu gelişmeler üzerine Los Angeles Sparks, sezona on oyuncuyla başlayacak.

Furkan Bahar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir