NBA Günlükleri

Chalmers’ın Kalbi Kırık

34 yaşındaki eski NBA oyuncusu Mario Chalmers, pandemi süreci esnasında herhangi bir NBA takımından teklif almadığı için kalp kırıklığı yaşadığını ve üzgün olduğunu belirtti. NBA takımları tarafından unutulduğunu hisseden Chalmers, bu süreçte NBA takımlarının birçok genç oyuncuya imkan verirken kendisi gibi bir veterana imkan verilmemesine üzüldüğünü dile getirdi.

“Şunu kesinlikle tecrübe ettim ki evet bu durum oldukça üzücü, hani hep derler ya “Takımlar ‘kazanan’ oyuncu ister”, geçmişime baktığımda ben, ‘kazanan’ olduğunu kanıtlamış bir oyuncuyum. Soyunma odası için kötü bir insan değilim; pisliğin teki değilim. Yani, bana kalırsa herhangi bir şans bulamamam yani bir kere bile çalışmaya dahi çağrılmamam kalp kırıcı. Ama bu iş de böyle yürüyor… Takımların nasıl veteranlardan vazgeçtiğini görmek benim için çok şaşırtıcı. Bu insan çok çok önemli.”, ifadelerinde bulunan Chalmers, sözlerine veteran oyuncuların ligdeki önemli rollerine değinerek devam etti: “Yani bence, ben eğer bir takımın genel menajeri olsaydım veya bir takımı yönetiyor olsaydım, o takımda birkaç tane veteran oyuncunun olmasını ister ve genç oyuncuların da sahada bu veteranları örnek almasını dilerdim.”

Bu Mario Chalmers’ın bu süreçte yaptığı ilk çıkış da değil. Bilindiği üzere Rajon Rondo’nun sakatlığı nedeniyle 6-8 hafta sahalardan uzak kalması bekleniyor. Bu haberin yayılması üzerine de Chalmers, Lakers’ta Rondo’nun boşluğunu doldurabileceğini belirten açıklamalarda bulunmuş ve Lakers ile adeta diğer NBA takımlarına açık çek vermişti.

Mario Chalmers, Miami Heat formasıyla NBA’de iki şampiyonluk yaşamış bir oyuncu son olarak 2017-18 sezonunda Memphis forması giydi. Chalmers, 66 maçta forma giydiği sezonda ortalama 21.5 dakika süre aldı ve 7.7 sayı, 2.4 ribaund ve 3.0 asist ortalamaları yakalamayı başardı.

The last we saw Chalmers in the league was during the 2017-18 season with the Memphis Grizzlies. He played 66 games that year, averaging 7.7 points, 2.4 rebounds, and 3.0 assists in 21.5 minutes per contest.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir