NBA Günlükleri

Bucks’tan Farklı Prova

NBA’de sezon dönüşü için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Hazırlık maçlarının ikinci gününde şampiyonluk adaylarından Milwaukee Bucks ve Batı 12.’cisi olarak Bubble’a gelen San Antonio Spurs karşı karşıya geldi. İlk yarısı bir nebze çekişmeli geçen maçı üçüncü periyotta kopartan Bucks, sahadan 113-92 galip ayrılmayı başardı.

Maçın ilk yarısı özellikle MVP adayı Giannis Antetokounmpo açısından oldukça ilginç geçti. Fiziksel olarak hazır görünen ve iyi de bir hücum performansı ortaya koyan yıldız oyuncu, ilk yarıda bulduğu 12 dakikada 5 faul yaptı. Buna rağmen üçüncü periyoda başlayan Giannis, Bucks’ın ritim bulmasına ve farkı iyice açmasına katkı sağladı. Giannis toplamda yaklaşık 22 dakika süre aldı ve 22 sayı, 3 ribaund ve 4 asistle oynadı. Kris Middleton da Bucks’ın iyi gözüken isimlerinden biriydi. O da 22 dakikada 16 sayı ve 5 asistle oynarken, Brook Lopez maçı 17 sayıyla tamamlamayı başardı.

San Antonio cephesinde Loonie Walker 14, Dejounte Murray 13 ve Derrick White 11 sayı üretti ancak özellikle ikinci yarıda Bucks karşısında güçsüz kalan Spurs, bu hazırlık maçında farklı mağlubiyetten kaçamadı.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir