NBA Günlükleri

NBA Geri Döndü!

En son 11 Martı 12 Marta bağlayan gece maç oynanan NBA 2019-20 sezonu, Los Angeles Clippers ve Orlando Magic arasında oynanan hazırlık maçıyla geri döndü.

22 takım, Orlando, Disney’de kurulan ve “Bubble” adı verilen yerde sezonun kalan kısmı için bir araya geldi. NBA sezonunun geri kalan kısmı öncesi oynanacak hazırlık maçlarından ilki de şampiyonluk adaylarından Clippers ve Doğu’nun sekizinci sırasındaki Magic arasında oynandı. Maç Clippers’ın 99-90’lık üstünlüğüyle tamamlandı.

Maçın başında, aylar sonra sahaya çıktıkları son derece belli olan iki takım da maç ritminden ve takım oyunundan uzak, dağınık görüntüleriyle dikkat çektiler. Fakat birçok oyuncunun aksine sahada özellikle Paul George’un hazır görüntüsü göze çarptı. George, bilindiği üzere uzun süredir omuz sakatlıkları dolayısıyla sıkıntı yaşıyordu. Bu dört aylık ara George’un rehabilitasyonu açısından olumlu bir etki yaratmış olacak ki kendisi maçı, 13’te 6 saha içi isabetiyle 18 sayı, 5 ribaund ve 3 asistle tamamladı. George bu istatistiklere yalnızca 19 dakika süre alarak ulaşmayı başardı.  George’un yanı sıra Lou Williams 22 sayı ve Kawhi Leonard da 9 sayı ve 3 ribaund üretti.

Orlando cephesindeyse Nikola Vucevic 18 sayı ve 10 ribaundla takımın ön plana çıkan ismi olurken kenardan gelen Michael Carter-Williams 16 sayı, Terrence Ross 14 sayıyla maçı tamamladı. Orlando maç boyunca denediği toplam 28 üçlüğün yalnızca beşinde isabet bulabildi.

Takımlar 28 Temmuza kadar hazırlık maçlarını sürdürecekler ve 2019-20 sezonunun kalanı için 22 takım, 30 Temmuzdan itibaren 8’er maç oynayacak. NBA’de Play-Off heyecanı ise 17 Ağustosta başlayacak.

*Hazırlık maçları 10’ar dakikalık periyotlar üzerinden oynanıyor.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir