NBA Günlükleri

Talihsizliklere Rağmen Galip Lakers!

25 Temmuz tarihinde oynanan Los Angeles Lakers – Orlando Magic maçında galip gelen taraf Lakers oluyor.

Maçın daha ilk dakikalarında Anthony Davis’in gözünde yaşanan sakatlığı ile Lakers ekibi maça eksik başlasa da, ilerleyen dakikalarda iyi toparladı. Davis, 9 dakika 51 saniye parkelerde kalarak 9 sayı, 10 ribaunt, 1 asist ve 1 blok istatistiklerine ulaştı.

Üçlük Yağmuru!

Maçın adamı Kyle Kuzma! Daha yeni 25 yaşına girmiş olan Kyle Kuzma, 30 dakika sahada kalarak 25 sayı kaydetti. Bu sayılarını kaydetmesine en çok yardımcı olan üçlükleriydi. Kuzma, 7’de 5 ile %71 gibi bir yüzde ile Orlando ekibini üçlük yağmuruna tuttu. Ayrıca Kuzma, 7 ribaunt ve 1 asist kaydetti.

LeBron James, liderliğini ve dominantlığını ortaya koyarak 20 sayı 2 ribaunt ve 7 asist kaydetti.

Diğer en skorer isim ise 17 sayı ile KCP ve hemen ardında ona en yakın, 12 sayı ile Dion Waiters geliyor.

JR Smith ise zaman zaman “Bu adam düzelmiş!” dedirtse de, eski halinden kendine has hareketler yaptığı oldu.

İlk Hazırlık Maçında atıldı!

Alex Caruso, Lakers’in yan parçası ve “GOAT” Caruso’u… Benchten gelerek Lakers’a genelde güzel katkılar sağlayan Caruso, bugün 12 dakika oynadı ve 6 faul yaptığı için erkenden maçtan atıldı. Caruso 3 sayı ve 2 asist kaydedebildi.

Takım işi!

Orlando ekibi beklenenden çok daha dişli ve dinçti. Takım oyunu oldukça fazla idi. Kurulan setler Lakers ekibi üzerinde çalıştı ve kolay sayılar elde ettikleri oldu. Takımın en skorer ismi 21 sayı ile D.J. Augustin. Savunmada boy gösteren ismi ise 2 top çalma 1 blok ile Nikola Vucevic oldu. Terrence Ross ise çift yönlü oyunuyla hem atakta hem de savunmada 12 sayı, 1 asist ve 3 top çalma ile üstüne düşeni yerine getirdi. Michael Carter Williams ise 15 sayı 8 ribaunt ile takımın en skorer isimlerinden bir tanesiydi. Orlando’da oynanan maçlara ev sahipliği yapan Orlando Magic ekibi, 7 sayı farkla Los Angeles Lakers ekibine mağlup geldi.

Lakers ekibi %45 ile (9/20) 9 üçlük, Orlando Magic ekibi ise %17.9 ile (7/39) 7 üçlük buldu.

Maç Sonu:

Los Angeles Lakers 119 – 112 Orlando Magic

Furkan Kara on TwitterFurkan Kara on Youtube
Furkan Kara
Yazar,Çevirmen,Youtuber.
Twitter: @furkankaraa24
Youtube.com/Keeeri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir