NBA Günlükleri

Tom Thibodeau-Knicks Birlikteliği Yakın

Bir süredir koç arayışlarını sürdüren New York Knicks, Tom Thibodeau ile bu arayışlara son vermek üzere.

ESPN’den Adrian Wojnarovski’nin haberine göre, New York Knicks Thibodeau ile beş senelik bir sözleşme imzalama konusunda anlaştı. Kenny Atkinson, Jason Kidd gibi isimlerin gündeme gelmesine rağmen Thibodeau, Knicks’in bir sonraki koçu olacak gibi gözüküyor.

Thibodeau-Knicks haberlerinin bu denli ortaya çıkmasının ardından NBA çevresinden de olumlu olumsuz yorumlar gelmeye başladı. Jeff Van Gundy yaptığı açıklamada hem Knicks hem de Thibodeau için fazlasıyla mutlu olduğunu belirtti. Eski NBA koçlarından George Karl ise aynı düşüncede değil. Karl, Thibodeau’nun çok iyi bir koç olduğunu belirtirken, Knicks’in Steve Kerr veya Gregg Popovich gibi isimleri takımların başına getirse dahi sonucun fazla değişmeyeceğini söyledi. George Karl aynı zamanda James Dolan organizasyonun başında oldukça Knicks’in başarı yakalayacağına inancının olmadığını da belirtti.

Öte yandan Kendrick Perkins New York yönetimini yaptığı tercihten ötürü tebrik etti. Eski NBA oyuncularından David West ise Thibodeau tercihinden ötürü Knicks yönetimini olumsuz anlamda eleştiren isimlerden biriydi.

 

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir