NBA Günlükleri

Beverly-George-Lillard Gerilim Hattı!

NBA’de gecenin ilk maçında Los Angeles Clippers ve Portland Trail Blazers karşı karşıya geldi. Kawhi Leonard’ın oynamadığı maçı Clippers 122-117 kazanmayı başardı. Portland her maçın altın değerinde olduğu bu süreçte, son dakikalarında Paul George’un dahi sahada olmadığı rakibine yenilmiş oldu. An itibariyle dokuzuncu sırada olan Trail Blazers Play-in turnuvası oynayabilmek için ya sekizinci ya da en azından dokuzuncu sırayı almak durumunda ve bu mağlubiyetle büyük bir yara almış vaziyetteler.

Maçtaki bir diğer ayrıntı skor 118-117 Clippers lehineyken Lillard’ın kaçırdığı iki serbest atış. Lillard, normal şartlarda çizgiden yüzde 89 ile oynayan bir oyuncu. O kadar kritik noktada o serbest atışları kaçırması yalnızca maçın gitmesine değil, “Dame Time”, lakaplı ve kritik anlarda yaptıklarıyla nam salmış bir oyuncunun kaçırdığı iki kritik serbes atış olarak da kayıtlara geçti. Bu anlarda benchte bulunan ve maçta süre almayan oyunculardan Patrick Beverly eğlenceli anlar yaşadı. Beverly, geçen sezon Lillard’ın OKC’yi eleyen son saniye basketini attıktan sonra yaptığı el sallama hareketini yaptı.

Maç sonunda gazetecilerin George ve Beverly hakkında sorularını yanıtlayan Lillard, “Beverly’i de eve yollamıştım. Paul George’u da geçtiğimiz sene Play-Off’larda eve yolladım.”, ifadelerini kullandım. Bev-George ve Lillard arasındaki sürtüşme daha sonra sosyal medyada devam etti. George bir Instagram gönderisinin altına Lillard’a itafen “Bu sene sen de eve gönderileceksin.”, yazdı, Lillard da geri adım atmadı ve yanıt olarak “Takım değiştirmeye devam… Zorluktan kaçın… Mankafalar sizi.”, yanıtını verdi.

Bu gerginlik nasıl sonuçlanır bilinmez ama bu oyuncuların arasındaki kişisel rekabet ve gerilim en ufak kıvılcımda yeniden alevlenip devam edecekmiş gibi gözüküyor.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir