NBA Günlükleri

DAME TIME!!!

Play-Off mücadelesi veren Portland Trail Blazers, dün gece maç boyunca Kawhi’dan ve son dakikalarında Paul George’tan yararlanamayan Clippers’a kaybetmişti. Maçın skoru 118-117 iken Damian Lillard iki kritik serbest atıştan yararlanamamıştı. Maç sonrası Patrick Beverly, Paul Goerge ve Damian Lillard sosyal medya üzerinden atışmışlardı.

Geride bıraktığımız gece bu kez 76ers karşısına çıkan Portland’ta Damian Lillard hataya yer vermedi. Portland Trail Blazers, özellikle ikinci yarısında zorlandığı, hatta ilk üç periyodunu önde götürse de son çeyrekte geriye düştüğü maçı, 124-121 kazandı. Damian Lillard özellikle takımının 114-108 geriye düştüğü andan itibaren son üç dakikalık kısmı adeta kusursuz oynadı. Bu sürede 9 sayı üreten Lillard, takım arkadaşları Nurkic, McCollum ve Melo’nun da katkılarıyla takımını galibiyete taşımayı başardı.

Lillard maçı 51 sayı, 7 asist ve 2 ribaundla tamamlarken 28’de 16 saha içi isabeti ve 16’da 15 serbest atış isabetiyle oynamayı başardı. Öte yandan Carmelo Anthony, 20 sayı, 7 ribaund; Jusuf Nurkic, 15 sayı, 6 ribaund; CJ McCollum 16 sayı ve 7 ribaundla galibiyete önemli katkı yaptı.

Sixers cephesinde maç başında sakatlık geçiren Joel Embiid tedbir amaçlı da olsa oyuna dönmedi. Böylece 76ers maçı hem Simmons hem de Embiid’den yoksun oynamış oldu. Josh Richardson, 34 sayı, 5 ribaund ve 6 asistle oynadı, kenardan gelen Alec Burks 20 sayı, Tobias Harris 16 ve Al Horford da 15 sayı üretti. Temsilcimiz Furkan Korkmaz ise sahada kaldığı 13 dakikada 7 sayı ve 1 ribaundla oynayabildi.

Bu sonuçla Portland 33 galibiyet ve 39 mağlubiyete gelirken, 33 galibiyet ve 38 mağlubiyetli Memphis’in hemen yarım maç arkasına yerleşmiş oldu. Philadelphia Doğu dördüncülüğü yarışında büyük yara aldı ve Indiana ile Miami’nin bir maç farkla arkasında kaldı. Portland bir sonraki maçında, salıyı çarşambaya bağlayan gece 01.30’da Dallas Mavericks ile karşılaşacak. 76ers ise salı gecesi 23.30’da Phoenix Suns ile oynayacak.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir